Nowe opcje w katalogu Inter Cars

, 12 marca 2018, 11:25

Katalog Inter Cars umożliwia dostęp do ponad dwóch milionów części do samochodów, ułatwia analizę wyceny naprawy auta i podnosi efektywność pracy warsztatu. 

Obecnie ilość informacji, które warsztat musi przetworzyć w momencie wyceny naprawy samochodu jest ogromna. By mechanik mógł sprawnie i rzetelnie powiadomić klienta o kosztach i czasie usunięcia awarii, powinien dysponować takim środowiskiem pracy, które zapewni mu szybki i niezawodny dostęp do części i ich cen. Tylko takie zintegrowane środowiska pozwolą warsztatom być konkurencyjnymi.

Inter Cars oferuje je za pośrednictwem Katalogu Online, w którym wyszukiwarkę części do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz możliwość ich zamawiania integruje z czasami napraw, wycenami i przeglądami flotowymi. Dzięki tym narzędziom dostarczamy warsztatom kompleksową usługę: dostęp do wiedzy, szybkie zamówienie potrzebnych części i sprawną logistykę. To powoduje, że samochód, który zostawimy w tak zorganizowanym warsztacie, na pewno odbierzemy w umówionym terminie i po ustalonych kosztach – mówi Tomasz Jachimkowski, GearCode, partner technologiczny Inter Cars

 

Automatyczna aktualizacja danych

Aby móc w pełni korzystać z Katalogu Online wystarczy zainstalować na komputerze (zalecany system z Windows XP lub nowszy) program, który w trakcie instalacji sam pobierze i uzupełni wszystkie brakujące elementy. Po połączeniu z Internetem Katalog automatycznie pobiera wszystkie dane i co szczególnie ważne, aktualizuje je na bieżąco. Po kilku dniach lub tygodniach nie trzeba dokonywać ponownej aktualizacji, aby sprawdzić czy w asortymencie nie pojawiły się nowe produkty, system sam w czasie rzeczywistym uzupełnia bowiem wszystkie niezbędne dane, zarówno o produktach, które pojawiły się w ofercie, jak i o tych, które czasowo zostały z niej wyłączone.

– Możliwości jakie daje cyfryzacja są ogromnym ułatwieniem dla nowoczesnych warsztatów. Katalog Online, oferowany przez Inter Cars SA, to jeden z najpopularniejszych programów do zamawiania części samochodowych. To prawdziwy kombajn katalogów i niezawodny pomocnik nowoczesnego mechanika – powiedział Jerzy Dźwigała, GearCode, partner technologiczny Inter Cars

Kto się nie rozwija, ten się cofa

Rozwój technologiczny sprawił, że dziś trudno wyobrazić sobie pracę profesjonalnego warsztatu bez wsparcia odpowiednich narzędzi i programów komputerowych. Co istotne, zmienił się nie tylko sam rynek i zasady jego funkcjonowania, ale i klient.

– W ostatnich latach możemy zaobserwować nowy trend wśród klientów, szczególnie młodszego pokolenia, wedle których warsztat ma być już nie tylko miejscem obsługi pojazdu, ale w równej mierze miejscem obsługi klienta. Wygląd, nowoczesność, optymalizacja pracy to aspekty, na które coraz częściej zaczynamy zwracać uwagę.
– Dominik Troński, Młodszy Specjalista ds. Wyposażenia Warsztatów Inter Cars SA

 

Mimo wszelkich udogodnień związanych z obsługą klienta najważniejsze aspekty pracy warsztatu nie zmieniają się jednak – wciąż kluczowa jest jakość i szybkość wykonanych usług. W Katalogu Online Inter Cars zainstalowana została nowoczesna chmura obliczeniowa umożliwiająca pracę bez konieczności codziennej i żmudnej aktualizacji danych. Oznacza to w pełni aktualną listę pojazdów, dostęp do nowości, a także aktualne ceny hurtowe i stany magazynowe.

Nowy katalog zaprojektowany jest na tablety, co umożliwia wybór części bezpośrednio przy pojeździe, bez konieczności powrotu do komputera stacjonarnego w biurze. Wyszukiwarka natomiast umożliwia dobór części i opon poprzez zestaw wielu kryteriów. W przypadku opon może to być wysokość, średnica lub profil. Zawarty w programie moduł „Wycena” umożliwia z kolei tworzenie dla klientów kompleksowych wycen wraz z czasami napraw oraz częściami własnymi. Dzięki logicznemu rozłożeniu elementów graficznych, obsługa katalogu jest prosta i intuicyjna.

Dzięki Katalogowi Online:

 • wyszukasz części, sprawdzisz informację, cenę i dostępność, także po numerze VIN,
 • sprawnie zamówisz części,
 • stworzysz wycenę naprawy samochodu (bazując na danych czasu napraw),
 • stworzysz kompleksowe przeglądy i program sam zaprojektuje ci części niezbędne do konkretnego przeglądu,
 • masz szybki dostęp do dokumentów i zamówień niezrealizowanych,
 • eksportujesz faktury do pliku .txt.

Najważniejsze funkcje Katalogu Online:

 • Nadwozia: pozwala szybko zdefiniować pojazd,  następnie odnaleźć części powiązane z jego nadwodziem,
 • Dekoder VIN: umożliwia szybkie definiowanie typu pojazdu przez podanie numeru VIN dla poszukiwanego samochodu,
 • Wyceny i przeglądy: moduł, który oprócz tworzenia wycen z częściami zakupionymi w Inter Cars, umożliwia dodawanie pobranych czasów napraw czy części własnych, a także tworzenie kompleksowych przeglądów,
 • Płatność online: wygodny sposób regulowania należności poprzez Przelewy24,
 • Płatność Premia Cash: możliwość zapłaty za zakupione części środkami zebranymi w programie lojalnościowym Premia Cash.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

sokol, 12 marca 2018, 17:14 1 0

A mnie najbardziej cieszy zegarek odliczajacy czas do wyjazdu na nastepna trase ;)

Odpowiedz