Bosch Aerotwin najlepszą wycieraczką według ADAC

, 31 marca 2010, 0:00

ADAC przetestował dziesięć wycieraczek pod kątem skuteczności oczyszczania szyb w temperaturach +20 oraz -8 stopni Celsjusza, w różnych stopniach zużycia. We wszystkich próbach cząstkowych testu zwyciężyła bezprzegubowa wycieraczka Bosch Aerotwin, a przegubowa Bosch Twin Spoiler zajęła trzecią lokatę.

Nowoczesne, bezprzegubowe wycieraczki osiągały lepsze wyniki niż konwencjonalne wycieraczki przegubowe. Drugi testowany produkt firmy Bosch, wycieraczka Twin Spoiler, została uznana nie tylko za najlepszą wycieraczkę przegubową, ale też zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Wycieraczka Aerotwin została dobrze oceniona nie tylko za skuteczność pracy, lecz także za łatwy montaż w pojeździe i sposób zamocowania pióra. Umożliwia to uniwersalny adapter „Multi-Clip“, który pasuje do różnych typów ramion stosowanych w systemach wycieraczek bezprzegubowych samochodów dostępnych na rynku europejskim. Ponadto Bosch oferuje także wycieraczki Aerotwin przeznaczone do sprzedaży detalicznej, którymi można zastąpić konwencjonalną wycieraczkę przegubową.

Aerodynamiczny profil wycieraczki bezprzegubowej zapobiega odrywaniu się pióra wycieraczki od powierzchni szyby, nawet w przypadku dużych prędkości i ma znaczący wpływ na cichą pracę. Guma wycieraczki posiada zaawansowaną konstrukcję, na którą składa się elastyczny grzbiet, odporna na zużycie krawędź oraz specjalna powłoka zmniejszająca siłę tarcia. wytrzymałość gumy i równomierny rozkład siły nacisku zwiększają żywotność wycieraczek Aerotwin.

Dowiedz się więcej

Coraz więcej poważnych usterek
Coraz więcej poważnych usterek

Z najnowszego raportu usterkowości samochodów DEKRA 2012 wynika, że wzrasta liczba poważnych usterek, mających wpływ na bezpieczeństwo, w używanych pojazdach. Ogólny indeks DMI DEKRA, który określa bezusterkowość samochodów, spadł w ciągu roku o 2,3 proc.: z 61,9 proc. (w 2011 r.) do 59,6 proc. (w 2012 r.). Najlepiej oceniane w rankingu marki to: VW, Audi, […]

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 22 września 2014, 10:30 0 0

porażka mega głośne przy zmianie kierunku, reklamacja nie uwzględniona

Odpowiedz

Anonim, 12 października 2014, 7:34 0 0

gdy pierwszy raz zaczely pracowac zbierajac wode z szyby bylem zachwycony. nie wiem jednak jak to mozliwe ze po paru tygodniach zostawiaja smugi na szybie. jest ich na tyle duzo ze staje sie to denerwujace.

Odpowiedz

Paweł, 22 września 2017, 15:17 0 0

Totalne dno. 2 miesiące i zużyte. NIGDY W ŻYCIU

Odpowiedz