Nowa opona letnia Michelin Primacy 4

, 6 marca 2018, 10:52

Nowa opona Michelin posiada oznaczenia ułatwiające kontrolowanie poziomu zużycia ogumienia. Z badań DEKRY wynika, że opona Primacy 4 cechuje trwałość większa o 18 tys. km od innych opon tego segmentu dostępnych na rynku.

Opona Michelin Primacy 4 powstała po trzech latach prac konstrukcyjnych. Zapewnia krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni, zarówno gdy jest nowa, jak i w trakcie użytkowania. Testy TUV SUD dowiodły, że droga hamowania opony nowej jest średnio o 0,9 m krótsza w porównaniu do opon konkurencyjnych marek w rozmiarze 205/55 R16 91V. Jeszcze lepsze wyniki odnotowano w trakcie użytkowania. Opona o głębokości bieżnika 2 mm hamuje o 2,8 m krócej od średniej wyników opon konkurentów.

Udało się to osiągnąć dzięki wykorzystaniu w mieszance gumowej elastomerów nowej generacji oraz optymalizacji konstrukcji bieżnika. Rowki bieżnika MICHELIN Primacy 4 są w przekroju bardziej prostokątne od tradycyjnych o stożkowatym kształcie. Dzięki temu przestrzeń do odprowadzania wody zwiększyła się o 22 proc., co nawet przy 2-milimetrowym bieżniku podnosi jej odporność na aquaplaning.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!