Nowa fabryka karbonowa Brembo

, 14 lutego 2018, 9:07

W Curno, we Włoszech, powstaje nowa fabryka karbonowa Brembo, która zajmować się będzie produkcją specjalnych materiałów węglowych dedykowanych wyścigom samochodowym.

Nowy obiekt przeznaczony jest na potrzeby opracowywania designu, planów rozwoju oraz produkcji firmowych, rajdowych zacisków i tarcz hamulcowych z wykorzystaniem włókien węglowych. Ta całkowicie nowa fabryka powstająca pośród zieleni wertykalizuje proces produkcji hamulców karbonowych pod jednym dachem. Nowy obiekt jest uzupełnieniem funkcjonujących obecnie w Curno zakładów, gdzie obecnie opracowywane są i wykańczane komponenty rajdowe.

Nowy budynek obejmie powierzchnię max. 7 tys. m2, a dodatkowe 10 tys. m2 przeznaczono w ramach projektu na tereny zielone, parkingi, obszary logistyczne i magazynowe. Budowa ma być ukończone przed końcem 2018 r., zaś pełne moce produkcyjne mają zostać osiągnięte do końca 2019 r.

Firma Brembo będzie produkować w „Fabryce karbonowej” półprodukty do tarcz i zacisków hamulcowych z włókna węglowego – w odróżnieniu od tarcz karbonowo-ceramicznych przeznaczonych do superwyczynowych pojazdów drogowych, produkowanych w Stezzano
i w Niemczech. Nowa produkcja części będzie dedykowana wyposażeniu samochodów i motocykli ekip sportowych, biorących udział we wszystkich najważniejszych dyscyplinach wyścigowych, począwszy od Formuły 1 po MotoGP.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!