Zimowa konserwacja podzespołów z produktami Bizol

, 19 grudnia 2017, 14:08

Na polskim rynku pojawiły się dwa nowe produkty firmy Bizol, które mogą być bardzo przydatne w czasie zimowych miesięcy. Sprawdzają się one zwłaszcza kiedy chodzi o poprawę funkcjonowania układów i instalacji.

Sposób na zaśniedziałe elementy instalacji elektrycznej

Bardzo często przy niskich i wilgotnych temperaturach dają o sobie znać nawet drobne problemy z elektryką. To właśnie zimą cały repertuar niepożądanych zachowań często prezentuje akumulator, co jest spowodowane faktem, że niskie temperatury otoczenia zwiększają zapotrzebowanie silnika na moc rozruchową. Zdarzają się sytuację, że auto ma problem, aby odpalić lub chwilowo gasną w nim światła – sprawia to wrażenie, jakby akumulator działał „na pół gwizdka”. Przyczyną takiego zjawiska mogą być wówczas zaśniedziałe klemy, które znacznie utrudniają przepływ prądu. Wówczas pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest wyczyszczenie ich z osadu.

Metoda mechaniczna polegająca na używaniu szczotek lub papieru ściernego przeszła już do lamusa, obecnie do czyszczenia klem zaleca się używanie specjalnych środków, takich jak np. BIZOL Contact Clean+ C32. Produkt stworzony na bazie węglowodorów alifatycznych i alkoholu ma silne właściwości czyszczące i doskonale radzi sobie z zaśniedziałymi elementami instalacji elektrycznej. Nie przewodzi prądu i nie powoduje korozji, nie zostawia też widocznych śladów. BIZOL Contact Clean+ C32 doskonale wypiera wodę i świetnie sprawdza się również do czyszczenie wielu złącz elektrycznych, takich jak np. gniazda i wtyczki przyczep, itp. Ponadto zabezpiecza przed ponowną oksydacją. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej głowicy może być używany do góry dnem. Dostępny jest w opakowaniu o pojemności 400 ml.

Zimowa ochrona nadwozia

Zima nie jest specjalnie korzystną porą roku dla samochodów. Nie chodzi tutaj tylko o silnik, wszystkie układy i podzespoły, ale także o nadwozie. Gumowe i plastikowe elementy, pod wpływem zimnego i wilgotnego powietrza, zachowują się podobnie jak ludzka skóra – niezabezpieczone niszczą się i pękają. Dlatego, aby tego uniknąć, warto przygotować samochód do niskich temperatur poprzez zastosowanie specjalnych środków ochronnych, takich jak BIZOL Silicone+ L51, który służy do nawilżania i zabezpieczania gumowych i plastikowych części.

Produkt stworzony na bazie polidimetylosiloksanu ma neutralne pH, dzięki kombinacji dodatków jest odporny na wilgoć, słabe kwasy i zasady oraz niekorzystne warunki pogodowe. Zabezpieczone powierzchnie nie przymarzają i pozostają elastyczne nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. BIZOL Silicone+ L51 zapobiega zamarzaniu i wysychaniu gumowych części oraz niweluje skrzypienie i piszczenie plastikowych elementów nadwozia. Spray może być stosowany m.in. na uszczelki przy drzwiach samochodowych, szyberdach, zderzaki, tablice rozdzielcze, drzwi przesuwne, itp. Dostępny jest w opakowaniu 400 ml z dyszą natryskową i rurką przedłużająca, która zapewnia precyzyjną aplikację.

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!