Nowy prezes Hankook Tire

, 15 grudnia 2017, 9:38

Firma Hankook Tire ogłosiła zmiany w ścisłym kierownictwie. Producent opon  wybrał Soo-Il Lee na stanowisko President & Chief Executive Officer firmy Hankook Tire. Obejmie je z dniem 1 stycznia 2018 r.

Soo-Il Lee zdobył doświadczenie w Hankook Tire w zarządzaniu na stanowiskach kierowniczych na całym świecie. Od 2001 do 2003 r. kierował francuskim oddziałem firmy. W 2006 został mianowany dyrektorem w dziale marketingu globalnego. Następnie, od 2009 do 2013 r., kierował działalnością firmy jako dyrektor operacyjny w Ameryce Północnej, zaraz potem, w roku 2013, powierzono mu region Chin. Od 2017 roku Soo-Il Lee jest dyrektorem ds. marketingu i zarządzania korporacyjnego w centrali w Seulu. Jego kariera jest także dowodem sukcesu profesjonalnego systemu zarządzania Hankook Tire, który producent opon wdrożył w roku 1988, aby przyspieszyć rozwój do pozycji wiodącego przedsiębiorstwa międzynarodowego.

Wraz z nominacją Soo-Il Lee, firma Hankook Tire kontynuuje restrukturyzację, aby jeszcze lepiej radzić sobie z wyzwaniami światowych rynków i swoich klientów. Pod kierownictwem poprzednika Lee, wiceprezesa i CEO Seung-Hwa Suh, firma Hankook Tire stała się jednym z pięciu wiodących pod względem ilościowym producentów opon. Wraz z końcem roku Suh przejdzie na emeryturę, będzie jednak nadal wspierać firmę jako doradca ścisłego kierownictwa.

Komentarze

Brak komentarzy!