Ekologiczna myjka do części od MEWA

, 14 grudnia 2017, 10:09

Myjka MEWA Bio-Circle jest przeznaczona do ekologicznego czyszczenia części i podzespołów. Jest zaopatrzona w wannę i pędzel, wykorzystuje naturalne mikroorganizmy, które powodują biologiczny rozkład tłuszczów i olejów.

Urządzenie do czyszczenia części Bio-Circle różni się od standardowych urządzeń do mycia na zimno tym, iż nie wykorzystuje ono szkodliwych dla zdrowia substancji, albowiem stosowany do czyszczenia płyn w ogóle nie zawiera rozpuszczalników. Urządzenie nie emituje także lotnych związków organicznych. To sprawia, iż chronione jest zarówno ludzkie zdrowie, jak i środowisko naturalne. Płyn do czyszczenia wykorzystywany w myjce ma przyjemny zapach świeżych, zielonych jabłek, co czyni prace z urządzeniem bardziej komfortową.

Generalnie myjka MEWA Bio-Circle przeznaczona jest do czyszczenia części wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, ale również z wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Dzięki zastosowaniu inhibitora korozji, w trakcie czyszczenia przy pomocy MEWA BIO-CIRCLE aluminium nie pokrywa się nalotem, jak to ma miejsce w przypadku stosowania standardowych urządzeń do mycia na zimno.

– Badania porównawcze wykazały, iż urządzenie MEWA Bio-Circle bardzo dobrze sprawdza się przy usuwaniu zanieczyszczeń w postaci olejów i tłuszczów, a także pozostałości po procesie krakingu – mówi Daniel Krause, asystent handlowy kierownictwa oddziału firmy MEWA w Weil im Schönbuch. – W takich właśnie zastosowaniach wodnisty i ph neutralny biologiczny płyn do czyszczenia objawia cały swój potencjał w zakresie czyszczenia. Bez problemu usuwa również organiczne związki chemiczne, takie jak np. cukier, wykorzystywany w przemyśle spożywczym, czego nie da się zrobić używając zwykłych rozpuszczalników.

Szczególne dobrze to urządzenie do czyszczenia, wykorzystujące mikroorganizmy, radzi sobie z usuwaniem takich zanieczyszczeń jak:

  • tłuszcze i oleje
  • sole
  • wiórki i pył
  • cukier
  • zapieczone pozostałości po procesie krakingu.

 

Ekologiczna myjka nie nadaje się natomiast do usuwania lakierów, farb, żywic, silikonów oraz biocydów. Te substancje nie mogą być wprowadzane do systemu urządzenia, bowiem są one szkodliwe dla mikroorganizmów.

Myjka MEWA Bio-Circle stanowi rozszerzenie oferty serwisowej w zakresie tekstylnych czyściw wielokrotnego użytku firmy MEWA i można je wynająć. Serwis urządzenia obejmuje: dostawę i szkolenie, uzupełnianie płynu czyszczącego, wymianę zintegrowanych filtrów, bezpłatną wymianę części szybko zużywających się, wymianę uszkodzonych części w ciągu 24 godzin.

Komentarze

Brak komentarzy!