Valeo – nowe wyzwanie, nowa szansa dla start-upów

, 8 grudnia 2017, 13:53

Valeo Innovation Challenge 2018 – nadchodzi V edycja konkursu, który daje studentom z całego świata szansę na realizację biznesowych marzeń. To będzie edycja po raz pierwszy w zmienionej formule.

Trzyetapowa rewolucja w przemyśle motoryzacyjnym to klucz do Valeo Innovation Challenge. Piąta edycja Valeo Innovation Challenge ma być demonstracją działań zachęcających do opracowania projektów i inicjatyw, prezentujących samochód przyszłości.

Valeo, wykorzystując swoją pozycję w trzy etapowej rewolucji motoryzacyjnej, postanowiło zaprosić studentów do zaprezentowania nowych rozwiązań w trzech kategoriach:

  • elektryzacja układów napędowych,
  • autonomiczne pojazdy,
  • mobilność cyfrowa.

Podobnie, jak w poprzednich latach zespoły będą liczyć od dwóch do pięciu członków i mogą obejmować również nauczycieli.

Przyspieszenie w wyścigu do finału

Zmienia się struktura konkursu, która w nadchodzącej edycji nie tylko ma zachęcić uczniów do udziału, ale także przybliżyć specyfikę start-upów. Podczas pierwszego etapu, uczniowie będą musieli stworzyć projekt i szczegółowo opisać model biznesowy swojego start-upu. Pod koniec tej fazy konkursu eksperci ze świata przedsiębiorczości i Valeo wyłonią dziewięciu finalistów.

Wybór dziewięciu najlepszych drużyn to nowy element Valeo Innovation Challenge, realizowany w ramach funkcjonującego programu wsparcia w rozwoju strat-upów. Celem jest umożliwienie uczniom czerpania wiedzy od profesjonalistów, którzy pomogą im zrozumieć rynek motoryzacyjny, dopracować kwestie technologiczne innowacji oraz rozbudować model biznesowy i ukierunkować na jego realizację. Jesienią 2018 roku, dziewięć finałowych drużyn zaprezentuje swoje projekty. Studenci, przedstawiając prezentację, filmy oraz prototypy będą mieli pięć minut na przekonanie jury do swojego projektu.

Po prezentacjach, jury, składające się z przedstawicieli Valeo oraz liderów technologii i biznesu, wybierze trzy najlepsze zespoły. Nagroda główna – 200 000 euro – zostanie podzielona między zwycięski start-up a dwie pozostałe grupy laureatów.

Możliwość kontaktu z inwestorami i korzystanie z najlepszych akceleratorów rozruchowych na świecie to nowość w nadchodzącej edycji i zdecydowana szansa rozwoju dla autorów start-upów. Istotną kwestią jest również przejęcie przez Valeo 5% udziałów w każdym ze start-upów.

– W ciągu ostatnich czterech lat spotkaliśmy niezliczonych zapalonych i innowacyjnych studentów, z którymi nasi eksperci są nadal w kontakcie. Teraz chcemy zwiększyć nasze wsparcie dla studentów z całego świata, którzy chcą urzeczywistnić swój pomysł poprzez stworzenie start-upu, który może stać się technologicznym klejnotem przyszłości. – mówi Jacques Aschenbroich, prezes i dyrektor generalny Valeo.

W tegorocznej czwartej edycji konkursu Valeo Innovation Challenge wzięło udział ponad 5 000 studentów z całego świata, czyli 1 628 zespołów z 80 krajów, tym samym 748 uniwersytetów i szkół wyższych. Jednym ze zwycięskich zespołów, był team z Polski.

Komentarze

Brak komentarzy!