Opony Nokian na pierwszy montaż w BMW

, 5 grudnia 2017, 11:19

Grupa BMW zatwierdziła opony zimowe Nokian WR D4, jako oryginalne wyposażenie modelu BMW X1. Opony w rozmiarze 225/55 R17 97H  stanowią uzupełnienie aut typu SAV (Sports Activity Vehicle) o wysokich osiągach.

Nokian WR D4 to opona zimowa nowej generacji, stworzona z myślą o warunkach pogodowych panujących w Europie Środkowej. Zapewnia dobrą przyczepność oraz prowadzenie nawet przy wysokich prędkościach. Opona spełnia wymagania stawiane przez Grupę BMW.

Aby stać się częścią oryginalnego wyposażenia pojazdów Grupy BMW, opona Nokian WR D4 musiała z przejść szczegółowe testy prowadzone w ramach programu producenta. Dzięki temu, można mieć pewność, że jest optymalnie dopasowana do właściwości jezdnych samochodów i pozwoli kierowcom wykorzystać potencjał auta oraz jego opon.

Nokian Tyres od dłuższego czasu współpracuje z producentami samochodów, w szczególności z markami obecnymi w krajach nordyckich. Współpraca z Grupą BMW rozszerza ten zakres działalności i wzmacnia pozycję Nokian Tyres w Europie Środkowej. Ten region to największy rynek opon zimowych na świecie, przez co jest jednym z najważniejszych sektorów rozwoju Nokian Tyres.

– Współpraca z Grupą BMW pokazuje, że nasza firma, czyli producent opon pochodzący z najdalej wysuniętego na północ zakątka świata, cieszy się dużym szacunkiem, a nasze produkty są doceniane. To dla nas bardzo ważny krok na drodze do dalszego rozwoju działań związanych z oryginalnym wyposażeniem oraz naszej działalności biznesowej – mówi Markus Honkala, Manager Grupy ds. sprzedaży w Nokian Tyres.

Nokian Tyres odpowiada za produkcję opon zimowych dostarczanych do BMW. Opony powstają w fińskiej fabryce mieszczącej się w Nokii – miejscu, w którym ponad 80 lat temu narodziła się pierwsza na świecie opona zimowa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!