Felgi stalowe STAHLMANN RÄDER z certyfikatem PIMOT

, 5 grudnia 2017, 9:48

W kontekście bezpieczeństwa jazdy samochodem szczególnego znaczenia nabiera decyzja o zakupie felg, warto więc zadbać o odpowiednią weryfikację ich jakości. Podjęcie takiej decyzji ułatwiają nam testy i certyfikacje przeprowadzane w Polsce m. in. przez PIMOT

W Polsce wiodącym podmiotem realizującym badania kół jezdnych tarczowych jest Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT). Badania prowadzone są na zgodność z wymaganiami Warunków Technicznych WT/019/PIMOT/17. Placówkę wyróżnia nie tylko najnowocześniejsza aparatura badawcza, ale przede wszystkim wysoko wyspecjalizowana kadra naukowa i inżynieryjno-techniczna. Laboratorium Badań Symulacyjnych PIMOT realizuje procedurę badań w ramach wdrożonego systemu zarządzania zgodnego z wymaganiami normy PE-EN ISO/IEC 17025. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż PIMOT realizuje certyfikację na bazie tych samych standardów, które obowiązują także TÜV (z j. niem. Technischer Überwachungsverein) w Niemczech czy Austrii.

Linią felg stalowych, które na zlecenie felgeo.pl poddano badaniom w PIMOT, jest marka STAHLMANN RÄDER, która obecna jest na polskim rynku od 2010 r. W ramach badań przeprowadzonych w Laboratorium Badań Symulacyjnych, felgi poddano licznym restrykcyjnym testom. Sprawdzona została m. in. montowalność oraz wytrzymałość zmęczeniowa na zgniatanie. Prowadzono je na specjalnie skonstruowanej w tym celu aparaturze badawczej. Dźwignia, za pomocą której przykładano moment zgniatający tarczę koła, przymocowana była do tarczy koła kompletem oryginalnych elementów mocujących. Badane koła obciążone były momentem zgniatającym, wykonując przy tym 600 000 cykli obciążenia tarczy. We wszystkich badanych kołach nie nastąpił spadek wartości tego momentu i nie stwierdzono żadnych uszkodzeń badanych felg.

Felgi marki STAHLMANN RÄDER otrzymały certyfikat jakości PIMOT nr Z/CW/23/17. Na jego podstawie wydano również pozwolenie na oznaczanie felg zastrzeżonym znakiem bezpieczeństwa B28. Dzięki utworzonej platformie informacyjnej – www.cert.pimot.eu – każdy zainteresowany, po wpisaniu powyższego numeru, w łatwy sposób może potwierdzić aktualność i dane z certyfikatu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!