Shell wprowadza na rynek nowy olej syntetyczny

, 5 grudnia 2017, 14:36

Shell rozszerza swoją ofertę niskopopiołowych olejów silnikowych o syntetyczny produkt Shell Helix HX8 ECT 5W-30.

Nowy olej, przeznaczony do samochodów osobowych wyposażonych w silniki benzynowe, Diesla i zasilane gazem LPG, zapewnia optymalną ochronę jednostki napędowej w różnych warunkach jazdy. Produkt otrzymał aprobatę Volkswagen 504.00/507.00.

Silnik samochodowy musi pracować w różnych warunkach – w niskich i wysokich temperaturach, na krótkich i długich dystansach czy w starych oraz nowych modelach samochodów. Ta złożona jednostka napędowa auta wymaga zawsze optymalnej ochrony.

Shell Helix HX8 ECT 5W-30 to w syntetyczny, niskopopiołowy olej silnikowy. Odporność na zużycie została potwierdzona w testach – Shell Helix HX8 ECT 5W-30 zapewnia do 40% lepszą ochronę od wymaganych norm branżowych. Przyczynia się do redukcji procesów osadzania się szlamów oraz zapewnia do 45% większą czystość tłoków.

Cechą Shell Helix HX8 ECT 5W-30 jest wysoki wskaźnik lepkości, który powoduje najmniejszy spadek lepkości oleju wraz ze wzrostem temperatury pracy silnika. Natomiast przy zimnym rozruchu środek smarny szybciej smaruje silnik niż typowe oleje o lepkości 5W-40, 10W-40 czy 15W-40. Produkt powstał z zastosowaniem technologii kompatybilnej z systemami emisji spalin. Niskopopiołowa formulacja nowego oleju umożliwia utrzymanie filtrów cząstek stałych w silnikach Diesla w czystości i chroni przed powstawaniem popiołów. Dzięki temu olej przeciwdziała blokowaniu się układu wydechowego.

Shell Helix HX8 ECT 5W-30 spełnia wymagania: API SN, ACEA C3, MB-Approval 229.31/229.51. Produkt jest dostępny w opakowaniach o pojemności: 1, 5 i 209 litrów.

Komentarze

Brak komentarzy!