Goodyear i NASCAR przedłużają współpracę

, 30 listopada 2017, 12:28

NASCAR i Goodyear przedłużyli wieloletnią umowę sponsorską, w ramach której amerykański koncern będzie wyłącznym dostawcą opon dla trzech najważniejszych serii krajowych wyścigów, a produkty marki pozostaną Oficjalnymi Oponami NASCAR.

Przedłużona umowa kontynuuje rozpoczętą w 1954 roku, ponad sześćdziesięcioletnią nieprzerwaną współpracę. Co ciekawe, to jeden z najdłużej trwających programów sponsorskich w dużych dyscyplinach sportowych.

– Z dumą dołączamy do Goodyear, aby wspólnie świętować nasze odnowione, wieloletnie partnerstwo. – powiedział Brent Dewar, szef NASCAR.

– Od ponad pół wieku, NASCAR i nasze zespoły ufają oponom Goodyear. Zaangażowanie naszego partnera w innowacje i najwyższą jakość produktów odgrywają kluczową rolę w  nieustannych dążeniach do oferowania najlepszych wyścigów na świecie. – dodaje.

Od debiutu w 1972 roku opon wyścigowych typu slick, poprzez opony radialne w 1989 roku, aż po wielostrefowy wzór bieżnika z 2013 roku – Goodyear i NASCAR wprowadzają innowacje, dzięki którym wyścigi są bardziej ekscytujące. Tory zmagań NASCAR to także pole testów dla ogumienia, sprawdzające jego zachowanie w najtrudniejszych i najbardziej wymagających warunkach. Zastosowane w oponach technologie, zdolne sprostać wymaganiom wyścigów i uzyskać w nich wysokie osiągi, pomagają amerykańskiemu producentowi rozwijać ogumienie tej marki dla konsumentów.

– Jesteśmy niezwykle dumni z kluczowej roli, jaką Goodyear odgrywa w najlepszych wyścigach świata. Cieszymy się, że w kolejnych latach kierowcy NASCAR będą przekraczać linię mety na oponach naszej marki. – powiedział Richard J. Kramer, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Goodyear.

– Z nową umową świętujemy trwałą współpracę z NASCAR i podkreślamy wysoką wartość naszego partnera dla marki Goodyear. – dodaje.

Komentarze

Brak komentarzy!