OC na BMW nadal najdroższe!

, 29 listopada 2017, 8:32

Właściciele samochodów marki BMW płacą najwyższe stawki za OC. Przyczyna tkwi  w kierowcach? A może w specyficznym charakterze tych aut?

Młody, niedoświadczony i skłonny do brawury – tak w świadomości niektórych Polaków rysuje się obraz kierowcy BMW. Patrząc na analizę cen OC rankomat.pl dla najpopularniejszych marek samochodów, trudno oprzeć się wrażeniu, że również ubezpieczyciele wypracowali własne zdanie o BMW.

OC dla BMW droższe nawet o 40%!

W listopadzie 2017 roku średnia cena OC dla BMW wynosiła 943 zł. Posiadacze aut marki Skoda płacili za OC prawie 300 zł mniej.

Zależność pomiędzy marką pojazdu a ceną OC widać również po porównaniu ofert dla tego samego kierowcy (w kalkulatorze ubezpieczenia OC samochodu zmieniliśmy wyłącznie model samochodu). Okazuje się, że składka wyliczona dla Skody jest o ok. 100 zł niższa niż cena OC dla BMW*.

Decyduje marka czy pojemność silnika?

Marka BMW kojarzy się zazwyczaj z szybkimi, sportowymi autami. Te z największą pojemnością silnika mogą rozwijać duże prędkości, a wtedy łatwiej o kolizję lub wypadek. Tymczasem wyższe ryzyko ubezpieczenia, podnosi cenę polisy. Takiej teorii przeczy jednak fakt, że również wśród najtańszych po względem cen OC marek nie brakuje szybkich samochodów.

Subiektywne traktowanie właścicieli BMW może potwierdzać porównanie cen OC dla BMW i Skody (najtańszej w rankingu) z uwzględnieniem takich samych pojemności silnika.

Czy miłośnicy BMW powinni zrezygnować z posiadania auta tej marki? Nawet oni mają szansę na tanie OC. Wystarczy porównać oferty i znaleźć najtańszego ubezpieczyciela (OC samochodu sprawdzisz na Rankomat.pl) Cena OC jest wyliczana indywidualnie, a marka samochodu to tylko jeden z wielu czynników, decydujących o wysokości składki.

 

*kalkulacja cen OC dla 40-letniego mężczyzny z Krakowa, ze zniżkami 60% w OC

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

dekiel, 30 listopada 2017, 23:09 5 -4

więc czyżby BMW jeździły dekle ?

Odpowiedz

Anonim, 11 grudnia 2017, 16:44 0 0

Skoro w zestawieniu nie ma Mercedesa to znaczy że OC dla S-klasy jest niższe niż dla Octavi?

Odpowiedz