TEXA z certyfikatem jako jedna z pierwszych na świecie

, 15 listopada 2017, 12:52

TEXA jest jedną z pierwszych firm na świecie, która przeszła na nowy standard jakości IATF 16949: 2016, znacznie bardziej rygorystyczny, niż poprzedni.

Standard IATF 16949: 2016 określa wymagania systemu zarządzania jakością dla organizacji działających w branży motoryzacyjnej. TEXA jest jedną z pierwszych firm na świecie, które dostosowały się do nowego standardu. IATF 16949: 2016 zastępuje ISO / TS16949, ale jest znacznie bardziej rygorystyczne pod względem stawianych wymagań. Jest również zgodny z nowym ISO 9001: 2015, ponieważ zawiera bezpośrednie odniesienie do niego i w pełni respektuje jego strukturę.

W ogólnym ujęciu, podstawowym celem międzynarodowego standardu IATF jest opracowanie systemu zarządzania jakością, który:

  • promuje ciągłe doskonalenie
  • promuje podejście wielodyscyplinarne, oparte na “risk based thinking”
  • skupia się przede wszystkim na zapobieganiu defektom
  • uwzględnia narzędzia i specyficzne wymagania dla sektora motoryzacyjnego
  • promuje redukcję strat i ogranicza nadmierną zmienność w łańcuchu dostaw

W połączeniu z VDA6.3, wytycznymi dla procesów operacyjnych wykorzystanych przez TEXA, ustanowionymi i certyfikowanymi przez najbardziej wymagających producentów samochodów, standard IATF reprezentuje w rzeczywistości najwyższy poziom organizacji dla jakości, jaki może osiągnąć firma w branży motoryzacyjnej.

Komentarze

Brak komentarzy!