FAE i Lumax zakładają nową spółkę

, 29 września 2017, 11:44

Firma FAE, znana na polskim rynku głównie jako dostawca czujników oraz sond lambda, zawarła umowę o współpracy z indyjską firmą Lumax. Efektem jest powołanie do życia nowej spółki.

Lumax jest jednym z liderów rynku indyjskiego, oferującym szeroki asortyment części. Firma dostarcza wiele części na pierwszy montaż dla lokalnych producentów. Są to m.in. elementy oświetlenia, części zawieszenia, skrzyń biegów, elementy układu dolotowego, mechanizmy foteli).

Współpraca Lumax i FAE będzie dotyczyć produkcji sond lambda. Powołana do życia nowa spółka joint venture (49% udziałów FAE, 52% Lumax) otrzymała nazwę Lumax FAE Technologies Pvt Ltd. i będzie dostarczać produkty na rynek indyjski. Umowa zakłada produkcję dwóch milionów sond lambda, która ruszy na początku 2019 r.

Hindusi zamierzają skorzystać z doświadczenia hiszpańskiego producenta w zakresie produkcji przyjaznych środowisku rozwiązań dla nowoczesnych silników, które pomogą spełnić najnowsze normy emisji spalin.

Francisco Marro, Prezes firmy FAE powiedział:

– Z przyjemnością informuję o utworzeniu tego wspólnego przedsięwzięcia, które umożliwi nam szersze dotarcie i zaspokajanie potrzeb jednego z najszybciej rozwijających się rynków motoryzacyjnych. Zapotrzebowanie na nasze produkty w Indiach do roku 2020 szacuje się na 20 milionów sztuk, jesteśmy gotowi na to, by spełnić te oczekiwania.

Deepak Jain, dyrektor Lumax Auto Technologies, dodał:

– Ze względu na przepisy dotyczące emisji zanieczyszczeń wg normy stopnia VI, które do roku 2020 staną się obowiązkowe, rynek zgłasza duże zapotrzebowanie na sondy lambda. Firma FAE ma ponad 65-letnie doświadczenie i dysponuje zespołem ekspertów, pracujących nad rozwojem technologii czujników od ponad dziesięciu lat. Właśnie dlatego odkryliśmy możliwości wspólnego wzrostu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!