UFI Filters przedstawia innowacyjny filtr oleju napędowego do VW Crafter

, 17 września 2017, 21:59

Wysoce wydajny filtr oleju napędowego, dostępny w dwóch wersjach – zależnie od właściwości paliw dostępnych na różnych rynkach docelowych. Rozwiązanie typu „plug and play”, wytłaczane z aluminium, zgrzewane laserowo, by zapewnić maksymalną szczelność Kody dostępne od pierwszej połowy 2018 roku, absolutna nowość na niezależnym rynku.

UFI Filters, światowy lider w zakresie technologii związanych z filtrowaniem płynów, odnawia współpracę z firmą Volkswagen dzięki produkcji wysoce wydajnego filtra oleju napędowego przeznaczonego do modelu VW Crafter 2.0 TDI Euro 6 – uhonorowanego tytułem „Van of the Year 2017” – do wszystkich obecnie dostępnych mocy: 75 kW, 103 kW i 130 kW.

Firma UFI Filters opracowała dwa różne rodzaje filtru oleju napędowego do nowego, lekkiego samochodu ciężarowego marki Volkswagen. Podczas gdy korpusy obu filtrów są bardzo podobne, medium filtracyjne i rozmiary wkładów różnią się – dzięki czemu filtry radzą sobie z istotnymi różnicami w jakości paliw dostępnych na różnorodnych rynkach, gdzie sprzedawany jest Crafter.

W przypadku rynków, gdzie paliwo jest szczególnie zabrudzone lub zawiera wysokie stężenie biodiesla, dla Volkswagena dostarczane jest rozwiązanie „Water Separation”. Ta wersja filtra z funkcją separacji wody wyposażona jest w pełni syntetyczne trójstopniowe medium filtracyjne. Uformowane w kształcie fałd, zagęszczone medium zapewnia dwa pierwsze stopnie filtracji; pierwsza warstwa funkcjonuje jako bariera ochronna przeciw wodzie i cząsteczkom, zaś druga – gęstsza, filtrująca sprzyja koalescencji wody.

Trzeci, ostatni stopień filtracji odbywa się dzięki wysoce wydajnej siateczce hydrofobowej, która blokuje wszelkie pozostałości wody w paliwie. Filtr UFI „Water Separation” wyróżnia się ponadto czujnikiem obecności wody i opatentowanym systemem spustu wody wbudowanym we wkład. Wydajność filtracji wynosi 96% dla cząstek równych i większych niż 4 µm. Oddzielone zostaje ponad 93% wody, także w przypadku zawartości biodiesla wynoszącej do B30 (30% biodiesla).

Na potrzeby rynków, gdzie dostępny jest czysty olej napędowy z niewielką zawartością procentową biodiesla UFI Filters dostarcza firmie Volkswagen filtr wyposażony we wkład z pofałdowanym medium filtracyjnym na bazie celulozy. Również to rozwiązanie zapewnia wysoką wydajność filtracji równą 96% dla cząstek równych i większych niż 4 µm.

Decyzja producenta OEM o umieszczeniu filtra bezpośrednio za przednim reflektorem zainspirował UFI Filters do opracowania dla VW Crafter rozwiązania „plug and play”, które ułatwia zarówno dokonywaną na wstępie instalację, jak i późniejsze zabiegi konserwatorskie. Aby zapewnić wysoką wytrzymałość na drgania, temperaturę i bodźce mechaniczne, korpus filtra jest wytłaczany z aluminium i podwójnie zgrzewany laserowo.

– Jestem szczególnie dumny, że odnawiając silne i długotrwałe partnerstwo z marką, dostarczamy te rozwiązania produktowe dla firmy Volkswagen i nade wszystko dla samochodu charakteryzującego się zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami – wyjaśnia Luca Betti, UFI Group Aftermarket Business Unit Director.

– Filtr do modelu VW Crafter będzie dostępny na rynku części zamiennych już od pierwszej połowy 2018 roku, jako absolutna nowość tego rodzaju na rynku niezależnym, z korzyścią dla całego naszego łańcucha produkcji – dodaje Betti.

Więcej informacji na temat firmy UFI Filters oraz produktów marek UFI i Sofima można znaleźć na stronach www.ufi-aftermarket.com i www.sofima-aftermarket.com.

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!