Zmiany na najwyższych stanowiskach kierowniczych w Goodyear

, 8 września 2017, 15:54

Goodyear Tire & Rubber Company informuje o nowej obsadzie kierowniczych stanowisk w dwóch strategicznych jednostkach biznesowych. Chris Delaney objął funkcję prezesa Goodyear w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA). Ze spółką jest związany od 2015 roku i do tej pory kierował biznesem Goodyeara w krajach Azji i Pacyfiku.

Dotychczasowe obowiązki Chrisa Delaney’a w regionie Azji i Pacyfiku, przejął Ryan Patterson. Od września 2014 roku sprawował on funkcję prezesa organizacji w Ameryce Północnej. Z kolei Scott Rogers przejął od Ryana Pattersona stanowisko szefa pionu konsumenckiego w Ameryce Północnej. Przez ostatnie 8 lat Scott był dyrektorem marketingu pionu konsumenckiego w regionie północnoamerykańskim.

– Zatrudniając Chrisa, Ryana i Scotta w nowych rolach, powierzamy sprawdzonym liderom Goodyeara kluczowe zadania – kontynuację wypełniania naszej strategii, realizację celów biznesowych i generowanie trwałej wartości dla akcjonariuszy. – powiedział CEO Goodyeara Richard J. Kramer.

Zmianom na kluczowych stanowiskach towarzyszy zapowiedź przejścia na emeryturę Jean-Claude’a Kihna, prezesa Goodyeara w regionie EMEA. W czasie 30-letniej, wybitnej kariery, Jean-Claude Kihn pełnił kluczowe funkcje w pionach technologii i biznesu, w tym na stanowiskach dyrektora technicznego, prezesa Goodyeara w Brazylii i prezesa Goodyeara w Ameryce Łacińskiej.

– Dziękujemy Jean-Claude’owi za trzy dekady kierowania spółką. Wszystkie działy Goodyeara – regionalne, produktowe, technologiczne, odpowiedzialne za innowację i nie tylko – korzystały z jego bogatego doświadczenia. Wszędzie gdzie pracował, zostawił po sobie trwały, pozytywny ślad, co potwierdzają jego współpracownicy. – dodał Kramer.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!