Niebezpieczne klucze dynamometryczne

, 9 lipca 2009, 0:00

Jak zawiadamia przedsiębiorca Gedore Polska sp. z o.o., niektóre z kluczy dynamometrycznych marek Rahsol Dremotec oraz Carolus mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Z powodu zastosowania niewłaściwej jakości materiałów może dojść do pęknięcia obudowy sprężyny co może doprowadzić do odchylenia o ± 50% nastawionej wartości momentu obrotowego. Ponieważ zmiana wartości momentu obrotowego może pozostać niezauważona, możliwe jest niewłaściwe dokręcenie śrub, a w konsekwencji ich poluzowanie się, co w zależności od sytuacji, w której do tego dojdzie może stanowić zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia konsumentów.

Pełna lista kluczy w których może pojawić się problem znajduje się w  załączniku.

Przedsiębiorca poinformował konsumentów oraz dystrybutorów o stwierdzonym problemie oraz zadeklarował wymianę produktu na wolny od wad lub jego naprawę.

Źródło: UOKiK
8 lipca 2009

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 11 lipca 2009, 0:00 0 0

Tak to jest mili Państwo jak wszystko robi się w Chinach!!!! Na wzór nie ważna jakość i atesty..... A Państwo Polskie nic z tym nie robi brawo! Niedługo cały świat będzie made in China....

Odpowiedz

Anonim, 12 lipca 2009, 0:00 0 0

MAM NADZIEJE; ZE MOJE KOLA NIE ZOSTALY PRZYKRECONE TAKIM KLUCZEM; PO OSTATNIM WYWAZANIU! ! ! !

Odpowiedz