Konferencja prasowa Grupy MANN+HUMMEL na temat bilansu za rok 2008

, 1 lipca 2009, 0:00

MANN+HUMMEL w 2008 roku mimo załamania się ogólnoświatowej koniunktury odnotował 4,3% wzrostu obrotów, do 1,83 miliarda € co przemawia za dobrą pozycja rynkową firmy.

Dr Dieter Seipler, Przewodniczący Zarządu MANN+HUMMEL podczas konferencji prasowej Grupy MANN+HUMMEL na temat bilansu za rok 2008 powiedział:

„Światowy kryzys i związane z tym trendy spadkowe w międzynarodowym przemyśle samochodowym nie ominęły i nas. Po dobrych pierwszych dziewięciu miesiącach roku 2008, w czwartym kwartale nastąpił spadek obrotów i wyników.

W tej konkretnej sytuacji oparta od lat na solidnych filarach polityka gospodarcza MANN+HUMMEL wyszła na dobre. Jesteśmy obecni na międzynarodowym rynku, dysponujemy wszechstronnym i innowacyjnym portfolio produktowym oraz technologicznym i konsekwentnie jesteśmy zorientowani na rynek i klientów. Jest to baza naszej konkurencyjności i tej strategii będziemy się trzymać. W 2008 roku osiągnęliśmy jednak wiele.

MANN+HUMMEL jest obecny na świecie bezpośrednio obok swoich klientów. W ślad za tym w 2008 roku przejęliśmy w 100 procentach nasze joint venture z południowokoreańskim specjalistą w zakresie filtracji Dongwoo. W Indonezji, na Tajwanie, w Wietnamie, Malezji i na Filipinach otworzone zostały biura przedstawicielskie, a w Indiach rozszerzona została produkcja o układy dolotowe. Dostarczamy tutaj układy dolotowe do A-Star, który w Europie funkcjonuje pod nazwą Maruti Suzuki Alto i partycypujemy tym samym m.in. w mocno rosnącym rynku małych samochodów.

Naszą baczną uwagę skierowaliśmy na ochronę środowiska. Obejmuje ona u nas wiele aspektów, począwszy od produktów, procesów produkcyjnych i technologii na przyjaznym środowisku recyklingu kończąc. Forsujemy zastępowanie metalu innymi materiałami m.in. lekkimi tworzywami sztucznymi. Skutkuje to wyższą integracją funkcji i lżejszym montażem przy znacznej oszczędności wagi i redukcji zużycia paliwa, jak i emisji CO2.

Obok programów rozwoju zmierzających do wolnych od emisji koncepcji napędu przeprowadziliśmy obszerny program testów biopaliw. Nasi inżynierowie badali długotrwałe oddziaływanie biopaliw w odniesieniu do odporności materiałów filtracyjnych, wydajności filtracji i zmiennych oddziaływania na inne komponenty pojazdów.

W produkcji naszym zdeklarowanym celem jest zero błędów. Różne lokalizacje produkcyjne osiągnęły to już w 2008 roku. Dostarczanie naszym klientom najwyższej jakości – zarówno w produkcji, jak i w dziedzinach administracyjnych, rozwoju, logistyki i serwisu, wiedzie nas do sukcesu. Wydajne zarządzanie procesami i projektami jest w MANN+HUMMEL, jaki u naszych dostawców najważniejszą przesłanką dla długotrwałego spełniania wysokich wymagań naszych klientów. System zarządzania w MANN+HUMMEL pozwolił nam na zoptymalizowanie wszystkich procesów w naszym łańcuchu reakcji. Nagrody za jakość, które regularnie przyznają nam nasi klienci potwierdzają, że jesteśmy na dobrej drodze.

Naszym priorytetem jest uniknięcie oddziaływań kryzysu gospodarczo-finansowego.

Kolejnym punktem ciężkości jest wprowadzenie Kodeksu MANN+HUMMEL, który reguluje w całym koncernie jednakowo i wiążąco podstawy socjalnej odpowiedzialności i zasady prawidłowego handlowania. Wprowadzając w ub. roku tenże Kodeks i rozszerzając jego zapisy na nasze lokalizacje na świecie, traktujemy go jako formalnie integralną część kultury przedsiębiorstwa, jakim jest MANN+HUMMEL.

Innowacyjne produkty, najwyższa jakość we wszystkich dziedzinach, obniżanie kosztów i ogromne zaangażowanie całego zespołu MANN+HUMMEL zapewniają o dalszej wiodącej pozycji MANN+HUMMEL w swojej branży. W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom za ich szczególny wkład w tej ciężkiej sytuacji!”

Na zdjęciu (od lewej)

Frank B. Jehle, Dyrektor ds. handlowych;
Dr. Wilfried Lehr, Dyrektor ds. Wyposażenia fabrycznego Automotive,
Dr. Dieter Seipler, Przewodniczacy Zarzadu;
Manfred Wolf, Dyrektor Departamentu wkładów filtracyjnych i systemow dla przemyslu i handlu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 3 lipca 2009, 0:00 0 0

i to byl chyba ostatni rok zwrostow,nawet MP i m nie pomoze :)

Odpowiedz

Anonim, 3 lipca 2009, 0:00 0 0

oj, znikną te uśmieszki już niedługo.

Odpowiedz