Lista kontrolna BILSTEIN dla mechaników serwisujących zawieszenia

, 22 sierpnia 2017, 19:05

Wrześniowe targi Inter Cars będą okazją do zaprezentowania pełnej oferty amortyzatorów BILSTEIN. Jej uzupełnieniem będzie „Lista kontrolna” czynności, które mechanik powinien wykonać podczas wymiany amortyzatorów.

BILSTEIN to nie tylko amortyzatory, ale również elementy ich mocowania, sprężyny, moduły pneumatyczne i kompresory oraz kompletne zestawy zawieszenia. Tworzona systematycznie oferta obejmuje kilka tysięcy referencji, przeznaczonych do produkowanych współcześnie samochodów osobowych i lekkich dostawczych oraz starszych modeli, w tym uznawanych dziś za youngtimery i klasyki.

Przy odnalezieniu odpowiedniej pozycji pomaga dostępny na stronie www.bilstein-amortyzatory.pl e-katalog. Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem…

– Nasza firma prowadzi cykliczne szkolenia dla pracowników warsztatów, podczas których uczymy oceny stanu technicznego zawieszenia, czy odpowiedniego doboru referencji. Zwracamy również uwagę na sprawdzenie elementów mocujących i sprężyn, których uszkodzenia mogą zniweczyć wymianę amortyzatorów na nowe – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce

– Wydawać by się mogło, że lista czynności do wykonania nie jest długa, a przez to łatwa do zapamiętania. Z zajęć praktycznych wynika jednak, że nawet najbardziej doświadczony mechanik – jak każdy człowiek – ma prawo popełnić błąd wynikający z rutyny działania – dodaje Buczek.

Takim sytuacjom można jednak zapobiec, korzystając z listy kontrolnej, na której wyszczególniono wszystkie czynności do wykonania. Z takich „ściągawek” korzystają między innymi piloci współczesnych samolotów pasażerskich podczas procedur startów i lądowań.

Przygotowana przez specjalistów BILSTEIN „Lista kontrolna” obejmuje 19 pozycji, obejmujących czynności, począwszy od jazdy próbnej przed wykonaniem usługi, poprzez wymianę elementu zawieszenia, po końcową kontrolę ustawienia świateł.

Arkusze z „Listą kontrolną” w formie plików pdf do samodzielnego wydruku można bezpłatnie i bez ograniczeń pobierać na stronie www.bilstein-amortyzatory.pl Wydruki będą również bezpłatnie dostępne na stoisku BILSTEIN (hala C, stoisko 305) podczas 16. edycji targów Inter Cars (22-24 września 2017).

Tegoroczne wydarzenie będzie też okazją do zapoznania się z pełną ofertą BILSTEIN oraz uczestnictwem w bezpłatnych szkoleniach przeznaczonych dla mechaników (sobota-niedziela 23-24 września, godz. 13:00).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!