Shell i Ducati pogłębiają współpracę

, 16 sierpnia 2017, 22:19

Shell i Ducati ogłaszają, że przedłużają partnerstwo techniczne o kolejne 3 lata. Tym samym okres ich współpracy przekroczy 20 lat.

Przez ten okres Shell był nie tylko wyłącznym dostawcą olejów motocyklowych dla Ducati do fabrycznego napełniania, ale także jedynym zaopatrzeniowcem na rynek posprzedażowy. Zmiana łączy się z wprowadzeniem na rynek nowego oleju Shell Advance Ducati, opracowanego specjalnie na potrzeby motocykli szosowych włoskiego producenta jednośladów.

Partnerstwo techniczne między tymi dwoma kultowymi markami motoryzacyjnymi na przestrzeni lat owocowało licznymi sukcesami zarówno na torze wyścigowym, jak i poza nim.

Udział Shell’a w najważniejszych i największych wydarzeniach motocyklowych pozwolił ekspertom na stworzenie gamy olejów silnikowych Shell Advance, przeznaczonych dla motocykli. Dzięki temu jeźdźcy na całym świecie mogą korzystać z najnowszych technologii opracowanych z myślą o jeździe wycznynowej.

– Oleje motocyklowe z rodziny Shell Advance odegrały kluczową rolę w sukcesach osiąganych przez zespół Ducati Corse. Pomogły osiągać większe moce i miały wpływ na niezawodność silników. Cieszymy się, że dzięki stale rozszerzanemu partnerstwu z Ducati oraz wyborze Shell, jako wyłącznego dostawcy olejów na rynek posprzedażowy, klienci Ducati będą mogli odnosić stałe korzyści z rezultatów naszej partnerskiej współpracy na torze – powiedział Claudio Domenicali, CEO Ducati Motor Holding.

Shell i Ducati Corse

Współpraca technologiczna Shell i Ducati rozpoczęła się w 1999 roku. Wiodący globalny dostawca środków smarnych, zapewnił wówczas wparcie zespołowi Ducati Corse w mistrzostwach Superbike World Championship. Następnie, w roku 2003 firmy wspólnie brały udział w MotoGP World Championship. Od tamtej pory partnerstwo Shell i Ducati uważane jest za jedno z najlepszych i przynoszących największe sukcesy w sportach motorowych. Efektem tej współpracy jest ponad 150 wygranych wyścigów, w tym pierwsze miejsce w prestiżowych Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP i sześć tytułów Mistrza Świata w Superbike World Championship.

Oleje polecane przez Mistrzów

We wszystkich motocyklach wyścigowych zespołu Ducati Corse w MotoGP wykorzystywano olej Shell Advance Ultra. Jego formuła została specjalnie opracowana na potrzeby wyścigów. Oleje Shell Advance zapewniają optymalną ochronę silnika poprzez utrzymanie tłoków w czystości, a także ochronę przed zużyciem i wysokimi temperaturami.

Nowy olej Shell Advance Ducati jest obecnie dostępny we Włoszech, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!