Textar obok linii klocków i tarcz rozwija paletę płynów hamulcowych

, 16 sierpnia 2017, 22:08

Do tej pory w ofercie marki Textar dostępne były trzy płyny hamulcowe – DOT 3, DOT 4 i DOT 4LV. Ten ostatni jest przeznaczony do współczesnych modeli samochodów wyposażonych w szereg układów wspierających kierowcę, jak ABS, ESP czy ASR.

Uzupełnieniem tej linii jest nowy płyn hamulcowy DOT 5.1. Charakteryzuje się on wyższą temperaturą wrzenia, przez co zalecany jest do samochodów o wysokich osiągach, dla których kierowców zdecydowanie lepiej jest, by miały możliwie krótką drogę hamowania.

Płyn Textar DOT 5.1 oferowany jest w butelkach o pojemności 500 i 1000 ml oraz opakowaniach przeznaczonych do warsztatów.

– Jako producent ciernych elementów układu hamulcowego, chcemy zapewnić maksymalnie pełną ofertę w tej dziedzinie. Nieodłącznym tego elementem są środki eksploatacyjne, w tym płyny hamulcowe – mówi Mirosław Przymuszała przedstawiciel marki Textar w Polsce

– Każdy mechanik wie, że płyn hamulcowy powinien być wymieniamy średnio co dwa lata chyba, że jego konsystencja została z różnych przyczyn rozwodniona. Również i w tym przypadku dajemy praktyczne rozwiązanie w postaci testera płynu hamulcowego – dodaje Przymuszała.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!