Ogólnopolskie Warsztaty Formuła Student

, 16 sierpnia 2017, 13:22

Nieposkromiony entuzjazm studentów szkół technicznych pozwala im zbudować „z niczego” bolid wyścigowy. Tak właśnie działa Formuła Student, w której na europejskiej scenie rywalizują polskie zespoły wyścigowe.

Młodzi konstruktorzy muszą zaprojektować i zbudować od zera bolid wyścigowy, czyli pojazd, którego zaawansowana aerodynamika zapewnia mu docisk do nawierzchni większy od jego własnej masy. Pojazd musi spełnić przy tym odpowiednie wymogi bezpieczeństwa i być na tyle sprawny, by przetrwać próby eksploatacyjne i wytrzymałościowe, które składają się na wyścig Formuły Student. 17 września 2017 roku, na tor Akademii Kierowcy w Międzychodzie (gm. Dolsk) przybędą polskie zespoły wyścigowe startujące w Formule Student, by wziąć udział w konkurencjach sportowych i technicznych tak, by sprawdzić swoje bolidy oraz podnieść kwalifikacje ich kierowców i teamów technicznych odpowiedzialnych za ich budowę i utrzymanie sprawności. Gościem specjalnym Warsztatów będzie polski kierowca wyścigowy Kuba Giermaziak, a cennych wskazówek młodym kierowcom będzie udzielał wielokrotny wyścigowy Mistrz Polski – Zbigniew Szwagierczak. Zespoły będą rywalizować między innymi w następujących konkurencjach:

  • Pytania z regulaminu FS,
  • Wymiana koła na czas,
  • Pierwsza pomoc,
  • Ubieranie kombinezonu na czas

W przygotowanie Warsztatów Formuły Student zaangażowanych jest wiele firm w tym między innymi Fundacja Cooperatio, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy ODTJ oraz Magneti Marelli. Magneti Marelli od kilku lat współpracuje z Politechniką Śląską  wspierając i realizując wspólnie projekt Formuła Student-Silesia Automotive. W tym roku firma objęła również patronatem technicznym II Ogólnopolskie Warsztaty Formuła Student 2017, gdzie będzie wspierać studentów w zakresie merytorycznym jak i marketingowym.

Tegoroczne warsztaty odbędą się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Dolsku 17 września 2017 r.. Wstęp wolny.

Lista startowa:

1. Silesia Automotive
2. PUT Motorsport
3. PolSl Racing
4. AGH Racing Team
5. PRz Racing Team
6. PG Racing Team
7. Cerber Motorsport
8. WUT Racing

Komentarze

Brak komentarzy!