Ogólnopolskie Warsztaty Formuła Student

, 16 sierpnia 2017, 13:22

Nieposkromiony entuzjazm studentów szkół technicznych pozwala im zbudować „z niczego” bolid wyścigowy. Tak właśnie działa Formuła Student, w której na europejskiej scenie rywalizują polskie zespoły wyścigowe.

Młodzi konstruktorzy muszą zaprojektować i zbudować od zera bolid wyścigowy, czyli pojazd, którego zaawansowana aerodynamika zapewnia mu docisk do nawierzchni większy od jego własnej masy. Pojazd musi spełnić przy tym odpowiednie wymogi bezpieczeństwa i być na tyle sprawny, by przetrwać próby eksploatacyjne i wytrzymałościowe, które składają się na wyścig Formuły Student. 17 września 2017 roku, na tor Akademii Kierowcy w Międzychodzie (gm. Dolsk) przybędą polskie zespoły wyścigowe startujące w Formule Student, by wziąć udział w konkurencjach sportowych i technicznych tak, by sprawdzić swoje bolidy oraz podnieść kwalifikacje ich kierowców i teamów technicznych odpowiedzialnych za ich budowę i utrzymanie sprawności. Gościem specjalnym Warsztatów będzie polski kierowca wyścigowy Kuba Giermaziak, a cennych wskazówek młodym kierowcom będzie udzielał wielokrotny wyścigowy Mistrz Polski – Zbigniew Szwagierczak. Zespoły będą rywalizować między innymi w następujących konkurencjach:

  • Pytania z regulaminu FS,
  • Wymiana koła na czas,
  • Pierwsza pomoc,
  • Ubieranie kombinezonu na czas

W przygotowanie Warsztatów Formuły Student zaangażowanych jest wiele firm w tym między innymi Fundacja Cooperatio, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy ODTJ oraz Magneti Marelli. Magneti Marelli od kilku lat współpracuje z Politechniką Śląską  wspierając i realizując wspólnie projekt Formuła Student-Silesia Automotive. W tym roku firma objęła również patronatem technicznym II Ogólnopolskie Warsztaty Formuła Student 2017, gdzie będzie wspierać studentów w zakresie merytorycznym jak i marketingowym.

Tegoroczne warsztaty odbędą się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Dolsku 17 września 2017 r.. Wstęp wolny.

Lista startowa:

1. Silesia Automotive
2. PUT Motorsport
3. PolSl Racing
4. AGH Racing Team
5. PRz Racing Team
6. PG Racing Team
7. Cerber Motorsport
8. WUT Racing

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!