OSRAM inwestuje w LeddarTech Inc., eksperta technologii LiDAR

, 11 sierpnia 2017, 7:51

Spółka OSRAM nabyła strategiczny pakiet 25,1% akcji w LeddarTech Inc. – kanadyjskiej firmie, która rozwija swoją własną technologię LiDAR, zintegrowaną z półprzewodnikami i modułami czujników do autonomicznych samochodów oraz do systemów wspomagania kierowcy.

Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na technologię LiDAR – istotny element w pojazdach autonomicznych oraz wielu innych aplikacjach związanych z mobilnością. Technologia LiDAR wykrywa obiekty i wykonuje pomiary odległości i prędkości, działa więc podobnie do radaru. System do mapowania otoczenia zamiast zjawiska odbicia fali radiowej używa promieniowania podczerwonego.

– Już teraz firma OSRAM jest światowym czołowym dostawcą oświetlenia z czujnikami do autonomicznych pojazdów i ma świadomość stale rosnącego zapotrzebowania na rynku w tym obszarze. Widzimy, że inwestycja w LeddarTech jest logicznym krokiem na drodze do tego, aby stać się głównym dostawcą takich zaawansowanych rozwiązań – powiedział Stefan Kampmann, dyrektor ds. technologii w firmie OSRAM.

– Wiemy, że nasze firmy doskonale do siebie pasują i ogromnie cieszy nas fakt, że OSRAM jest naszym inwestorem strategicznym – stwierdził Charles Boulanger, prezes LeddarTech. – LeddarTech dąży do tego, aby stać się
rozpoznawalnym dostawcą systemów LiDAR dla branży motoryzacyjnej i wierzymy, że nasze powiązania ze światowym liderem branży oświetlenia samochodowego to ważny krok w tym kierunku.

– Pozyskanie firmy OSRAM dla naszej inwestycji jest częścią większego projektu realizowanego obecnie przez LeddarTech. To przedsięwzięcie, które wkrótce zostanie sfinalizowane. Dalsze szczegóły zostaną przedstawione po zamknięciu transakcji – dodał Boulanger.

Firma LeddarTech specjalizuje się w systemach LiDAR (ang. Light Detection And Ranging) opartych na półprzewodnikach, które wykorzystują promieniowanie podczerwone do monitorowania otoczenia, a zaawansowana technologia czujników optycznych jest w dużej części komplementarna z produktami półprzewodnikowymi OSRAM. Wartość inwestycji firmy OSRAM szacuje się na kilkadziesiąt milionów euro.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!