MEYLE rozszerza swój asortyment czujników temperatury spalin MEYLE-ORIGINAL/HTS

, 8 sierpnia 2017, 21:11

Producent z Hamburga MEYLE rozszerza asortyment do ponad 150 czujników wysokiej temperatury, mających zastosowanie w ponad 26 milionów pojazdów w Europie.

 

Czujniki temperatury spalin są w pojeździe narażone na ekstremalne obciążenia. Pracują w zakresie temperatur od -40°C do nawet +1.200°C. Ważne jest, aby w takich warunkach w wiarygodny sposób podawały precyzyjne wyniki pomiaru. Tylko w ten sposób można zapewnić, że proces spalania jest zoptymalizowany, a emisja spalin jest ograniczona do minimum.

Prawidłowo zmierzone temperatury są decydujące dla żywotności turbosprężarek i katalizatorów oraz oraz adekwatnej regeneracji filtrów cząstek stałych. Aby sprostać tym wymaganiom MEYLE rozszerza swój asortyment czujników temperatury spalin MEYLE-ORIGINAL. Łączny asortyment obejmuje tym samym ponad 150 referencji – dla niemal wszystkich marek – i pokrywa ponad 26 milionów samochodów w Europie.

Skutkiem nieprawidłowego działania czujników temperatury spalin może być m. in nie do końca zoptymalizowana mieszanka paliwowo-powietrzna. To z kolei źle wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin.

Do tego dochodzi – nierzadko wręcz zabójczy wpływ – zbyt wysokich temperatur na sprężarkę i katalizator. Dokładne ustalenie ciepłoty całego układu wydechowego jest tak samo konieczne dla regeneracji filtra cząsteczek stałych. Jeśli ten ostatni nie zostanie prawidłowo i odpowiednio wcześnie wyczyszczony, to może to doprowadzić do jego przedwczesnego zużycia.

– Czujniki temperatury spalin, tak zwane czujniki wysokich temperatur, są narażone na ekstremalne obciążenia. Dokładne, wiarygodne i szybkie wyniki pomiaru są istotne dla zoptymalizowanego procesu spalania. Tym samym ważne jest, aby przy tych produktach nie dokonywać żadnych kompromisów co do ich jakości – mówi Sven Nielsen, Kierownik Działu Strategii Produktu i Rozwoju w MEYLE.

– Dlatego w MEYLE stworzyliśmy program, który w 100% odpowiada tym wymaganiom – kwituje Nielsen.

Wspólnie z klientami, inżynierowie z MEYLE rozwinęli nowy asortyment zgodnie ze specyfikacjami producentów zespołów montowanych seryjnie. Czujnik temperatury spalin MEYLE-ORIGINAL dzięki wysokiej ilości otworów wlotowych zapewnia dokładny i szybki pomiar temperatur oraz przetwarzanie danych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!