Nowy smar w ofercie Textar

, 28 lipca 2017, 10:44

Firma Textar wprowadza do oferty kolejny smar – Textar Hydra Tecu, ułatwiający ponowny montaż tulei, tłoczków czy uszczelek w zaciskach hamulcowych.

Wymiana klocków czy tarcz hamulcowych zawsze stanowi – mniejsze lub większe – wyzwanie. Poza samym doborem nowych części, mechanik musi uporać się z odkręceniem, demontażem i oczyszczeniem zapieczonych bądź zardzewiałych elementów mocujących. Narzędzia pomocne w tych czynnościach dostępne są w ofercie Textar. Ich uzupełnieniem są środki do czyszczenia w aerozolu oraz smary.

Najnowszą propozycją w tej gamie jest Textar Hydra Tec, smar ułatwiający ponowny montaż tulei, tłoczków czy uszczelek w zaciskach hamulcowych. Zastosowany w składzie olej mineralny jest neutralny dla elementów wykonanych z kauczuków. Częstym błędem jest smarowanie uszczelek produktami opartymi na innych olejach, które doprowadzają do „puchnięcia” gumy, a tym samym układ hamulcowy staje się nieefektywny. Smar można bezpiecznie stosować w układach z płynem hamulcowym DOT 3, 4, 4LV i 5.1. Textar Hydra Tec dostępny jest w tubie o pojemności 180 ml.

– Badania naszych inżynierów wykazały, że nie można stworzyć uniwersalnego produktu do czyszczenia i konserwacji elementów układu hamulcowego. Hydra Tec jest więc uzupełnieniem wprowadzonego wcześniej, niezawierającego metalu, smaru Textar Cera Tec – mówi Mirosław Przymuszała przedstawiciel marki Textar w Polsce

– Poszerzenie tej oferty doskonale wpisuje się w filozofię Textar. Dostarczamy nie tylko najwyższej jakości klocki, zaciski i tarcze hamulcowe, ale i wszystkie przydatne przy ich wymianie narzędzia, akcesoria oraz środki chemiczne. – dodaje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!