Nowa platforma serwisów naprawczych Unique Service Partner

Redakcja, 27 lipca 2017, 10:18

Unique Service Partner to operator platformy serwisów blacharsko – lakierniczych i wymiany szyb. Sieć obejmuje ponad 100 placówek ASO i warsztatów niezależnych oraz 300 punktów wymiany szyb w całym kraju. 

USP oferuje usługi dla klientów poszukujących partnerów do naprawy samochodów ze środków własnych. W przypadku zdarzenia komunikacyjnego i likwidacji szkód w ramach polis OC lub AC. Unique Service Partner przeprowadza w imieniu klienta czynności formalne, związane z likwidacją, oględzinami i wypłatą odszkodowania. Wsparcie to jest bezpłatne, a rozliczenie odbywa się bezgotówkowo. Firma oferuje darmowy samochód zastępczy na okres naprawy. W ofercie USP znajduje się pomoc assistance oraz inne usługi niestandardowe, związane z likwidacją szkód komunikacyjnych.

Proces likwidacji szkody wygląda następująco:  

  1. przyjęcie zgłoszenia,
  2. zorganizowanie usługi holowania do najbliższego terytorialnie warsztatu,
  3. wydanie samochodu zastępczego na czas naprawy pojazdu uszkodzonego,
  4. kontakt z zakładem ubezpieczeń,
  5. organizacja oględzin i oceny technicznej pojazdu, wraz z przygotowaniem dokumentacji szkodowej,
  6.  naprawia uszkodzonego samochodu i uzyskaniu wypłaty odszkodowania.

Firma udziela wsparcia w dochodzeniu roszczeń z OC sprawcy i oferuje pomoc prawną w przypadku odmowy wypłaty lub jej pomniejszenia, zarówno z polisy OC sprawcy, jak i ubezpieczenia dobrowolnego Autocasco. Klient otrzymuje pełen raport o wykonanej naprawie, może również na bieżąco obserwować przebieg szkody w dedykowanej aplikacji szkodowej. Do USP należy ok 100 warsztatów blacharsko-lakierniczych oraz 300 punktów z wymianą szyb.

Do sieci USP w ramach napraw blacharsko-lakierniczych mogą być przyjmowane samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze i terenowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton. Naprawy blacharsko – lakiernicze opatrzone są minimum dwuletnią gwarancją.

Oferta Unique Service Partner jest kierowana do klientów indywidualnych oraz firm leasingowych i flotowych, a także małych i średnich przedsiębiorstw. USP udostępnia elektroniczny system szkód. Osoby zarządzające flotą samochodową mogą na bieżąco zgłaszać kolizje i monitorować cały proces likwidacji szkód (np. wykonanie oględzin, kosztorysu, kontakt z warsztatem), a także uzyskują dostęp do wszystkich pism i dokumentów. W ramach systemu można zlecić tworzenie szczegółowych raportów w żądanym przedziale czasowym.

O szczegółach i warunkach współpracy z Unique Service Partner można dowiedzieć się na stronie www.uniqueservicepartner.pl

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

bizze, 1 sierpnia 2017, 16:29 0 -1

Unique Service Partner znamy od kilku tygodni - pomogli nam wyciągnąć od ubezpieczyciela większą kwotę z OC. Co ciekawe - to wyszło przypadkiem, załatwiali nam formalności związane ze stłuczką. Padło pytanie o poprzednie szkody - pokazaliśmy co się stało, ile dostaliśmy. Byli prawie pewni, że wyciągną większą kwotę od ubezpieczyciela. I wyciągnęli.

Odpowiedz

mariusz, 2 sierpnia 2017, 16:26 0 0

A na jakiej zasadzie odzyskują te pieniądze z zaniżonych wypłat z polisy? W sensie - płaci się jakąś stałą kwotę, czy jest to zależne od tego, co odzyskają? Jeśli to drugie, albo w grę wchodzi jakaś niewielka opłata, to chętnie byśmy spróbowali - mieliśmy w tym roku dwie stłuczki. Ile płaciliście Unique Service Partner?

Odpowiedz

hakos, 17 sierpnia 2017, 16:57 0 0

Dobrze, że to tym piszecie. Ludzie nie mają pojęcia o tym, że istnieje coś takiego, jakUnique Service Partner i że nie trzeba się formalnościami związanymi ze stłuczkami zajmować samodzielnie. Ja też nie miałem świadomości - załatwili nam auto zastępcze, wypłatę z polisy. Aktualnie pracują nad uzyskaniem większej kwoty z OC za poprzednią stłuczkę - wyraźnie nam ją zaniżono.

Odpowiedz

czender, 18 sierpnia 2017, 8:28 0 0

To całe Unique Service Partner powinno puścić reklamę w TV. Przecież gdyby ludzie wiedzieli, że ktoś im zapewni auto zastępcze, zorganizuje holowanie, naprawę auta i wypłatę środków z ubezpieczenia, a wszystko za darmo, to w żadnym przypadku nie zajmowaliby się tym sami. Wiem ile to trwa - sam brałem specjalnie po to dwa dni wolnego!

Odpowiedz

rado, 7 września 2017, 9:20 0 0

Sytuacja z ostatnich paru dni - przychodzi rzeczoznawca z Warty i proponuje za rozwalony tył BMW X1 1500zł... no śmiech na sali... Nigdy więcej nie będę się użerał z ubezpieczycielem. Albo do serwisu bezgotówkowo, albo zlecać właśnie firmie typu Unique Service Partner i temat z głowy!

Odpowiedz

pakado, 7 września 2017, 15:27 0 0

Potwierdzam, znam Unique Service Partner, załatwiali nam większą kasę z ubezpieczenia. To co robią u nas ubezpieczyciele jest chore. Nie masz pojęcia o temacie, to nie dostaniesz normalnej wypłaty z polisy. Twoje wnioski oleją, nawet jeśli je sensownie uzasadnisz. Na pewno nigdy więcej takich zagadnień podejmować nie będę.

Odpowiedz