Arpol i Auto-Land razem

, 27 maja 2009, 0:00

W dniach 23-24 maja 2009 r. odbyła się czwarta edycja Regionalnych Targów Motoryzacyjnych Auto-Land. Impreza, tradycyjnie już odbyła się w największym obiekcie wystawienniczym w Olsztynie, Hali Widowisko-Sportowej Urania. Wydarzeniem targów było było przystąpienie firmy Arpol Motor Company do grupy dystrybucyjnej Land Grupa.

Stoiska 65 wystawców odwiedziło ponad 15 tysięcy zwiedzających. Pierwszy dzień targów był przeznaczony dla profesjonalistów – warsztatów i sklepów motoryzacyjnych z terenu północno-wschodniej Polski. Odbyło się dwanaście seminariów szkoleniowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Innowacyjną formą prezentacji było Studio Auto-Land, które prowadził znany prezenter telewizyjny Wojtek Jermakow. Blisko trzydziestu producentów zaprezentowało w nim nowości w ofercie i rozwiązania technologiczne skierowane do rynku aftermarketowego.

Wydarzeniem dnia było przystąpienie firmy Arpol Motor Company do grupy dystrybucyjnej Land Grupa stworzonej przez Auto-Land. Punktualnie o godz. 14.30 w obecności kamer, Prezes Arpol Motor Company, Pan Rafał Predenkiewicz oraz Prezes Auto-Land, Pan Janusz Andrzejewski złożyli oficjalnie podpisy pod umową stowarzyszeniową. Land Grupa jest rozwiązaniem skierowanym do silnych regionalnych dystrybutorów o ugruntowanej pozycji. Istotnym elementem umowy są wniesione przez Auto-Land sprawdzone rozwiązania z których mogą korzystać stowarzyszeni Partnerzy (są to m.in. Land-Serwis, Maxis Parts) oraz „know how” związany z tworzeniem sieci dystrybucji.

Ukoronowaniem dnia był bankiet dla kluczowych kontrahentów Auto-Land i wystawców obecnych na Targach. Odbył się on w restauracji położonej w malowniczym miejscu nad jeziorem Krzywym w Olsztynie. Auto-Land za wyśmienitą współpracę w roku 2008 wyróżnił Dostawcę, Land-Serwis oraz Odbiorców statuetkami Auto-Land. (zdj.) Ponad 1200 zaproszonych osób bawiło się przy koncercie Pawła Kukiza z zespołem Piersi. Gorącym punktem wieczornego programu były wybory Miss Auto-Land 2009.

Drugi dzień Targów był dniem otwartym dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. Zwiedzający oprócz możliwości zapoznania się z szeroką ofertą dostawców Auto-Land, mogli zobaczyć także na błoniach Uranii ekspozycję olsztyńskich dealerów samochodów, skuterów i quadów. Wszyscy chętni mogli sprawdzić stan amortyzatorów w swoich autach, posilić się przy grillu a dla najmłodszych Auto-Land przygotował ogródek jordanowski.

Zgodnie z przyjętą zasadą cykliczności Targów, kolejna impreza – jubileuszowe V Targi Auto-Land odbędą się wiosną 2011 r.

 

Dowiedz się więcej

Promocje w Arpol
Promocje w Arpol

Firma Arpol zakończyła promocję, w której można było wygrać wyjazd we włoskie Dolomity. Wyłoniono 3 zwycięzców, którzy w dniach 17-23 marca 2012 będą mogli zmierzyć się z trasami Sella Ronda. Obecnie trwa promocja „Mroźna Paczka”, w której do zdobycia są nagrody rzeczowe. Promocją "Mrożna Paczka" objęte są produkty: akumulatory Bosch, Banner, Maxis, prostowniki, płyny chłodnicze, […]

Nowości w firmie Arpol Motor Company
Nowości w firmie Arpol Motor Company

Od lipca 2006 roku firma Arpol Motor Company wprowadziła do swojej oferty nowe produkty części i akcesoriów samochodowych. Oferta części zamiennych wzbogaciła się o: – świece zapłonowe japońskiej firmy Denso – katalizatory i strumienice firmy JMJ – półosie regenerowane firmy EAI Promocja na klocki Torstar Od lipca do końca września 2006 roku w firmie Arpol […]

Arpol – nowa filia w Bydgoszczy
Arpol – nowa filia w Bydgoszczy

Już miesiąc działa nowa filia firmy Arpol Motor Company w Bydgoszczy. Oddział mieści się przy ulicy Fordońskiej 74. Powstał tam magazyn o powierzchni 1500m2 wraz z samoobsługowym działem akcesoriów. Klientów powinien zainteresować bardzo szeroki asortyment części zamiennych i akcesoriów. W ofercie Arpolu można znaleźć między innymi: pełną ofertę części do samochodów zachodnich, japońskich i koreańskich, […]

Nowości w firmie Arpol Motor Company
Nowości w firmie Arpol Motor Company

Firma Arpol Motor Company informuje, że przez cały kwiecień 2006 obowiązuje 10% promocja na wszystkie amortyzatory. Ponadto firma wprowadziła do sprzedaży następujące nowości: Pełna oferta wahaczy firmy RTS Pełna oferta filtrów paliwowych, powietrznych i olejowych firmy Delphi Urządzenie do serwisowania i obsługi klimatyzacji firmy Delphi

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 27 maja 2009, 0:00 0 0

Koledzy, jak tam wrażenia z Olsztyna?? Ja niestety nie mogłem się wybrać :/

Odpowiedz

Anonim, 27 maja 2009, 0:00 0 0

No ładnie, powstaje nam nowa grupa, ciekawe jak to się dalej potoczy...

Odpowiedz

Anonim, 27 maja 2009, 0:00 0 0

świat chyli się ku upadkowi
dwa sklepy osiedlowe łaczą się w super grupę i wymieniają know-how - czyli jak p. krysia sprzedaje marchewkę a jak pan gienio ziemniaczki :)))

Odpowiedz

Anonim, 27 maja 2009, 0:00 0 0

no nie przesadzałbym już tymi metaforami :))

Odpowiedz

Anonim, 27 maja 2009, 0:00 0 0

W obecności kamer TVP, Polsat TVN, BBC i CNN - megalomania w całej okazałości. A prawdą jest, że historia powinna uczyć a tu otrzymujemy lekką amnezję oraz powtórkę z rozrywki - jak było w AD Group.
Czekamy kto kogo pierwszy w... w tej super grupie. Cars, Fota, MP, GAUP rozpoczęli odliczanie końca swoich firm ;-))

Odpowiedz

Anonim, 27 maja 2009, 0:00 0 0

Jedni się łączą, a czy ktoś wie co dzieje sie w Inter-Team?

Odpowiedz

Anonim, 27 maja 2009, 0:00 0 0

W Olsztynie o nich głośno ostatnio i dużo ich widać. Słyszałem że już nowy magazyn logistyczny ruszył gdzieś za Warszawą .

Odpowiedz

Anonim, 28 maja 2009, 0:00 0 0

...Zgrzytanie zębami i wylewanie jadu zazdrości ! Tak to jest gdy brak wyobraźni by wpaść samemu na coś ciekawego i kreatywnego.

Odpowiedz

Anonim, 28 maja 2009, 0:00 0 0

komentarz został usunięty, ponieważ zawierał obraźliwe treści

Odpowiedz

Anonim, 28 maja 2009, 0:00 0 0

Inter-Team na terenie Auto Landu ostro działa, daje lepsze ceny, ma więcej towaru, spoko ludzie pracują. Ostatnio mają jedynie problemy z dostępnością i z brakami - ale to z powodu przeprowadzki do nowego centrum logistycznego pod Warszawą. Pamiętam jak rok temu Carsi się przeprowadzali, to dopiero był bałagan.

Odpowiedz

Anonim, 28 maja 2009, 0:00 0 0

Kreatywność (postawa twórcza; od łac. creatus czyli twórczy) - proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji, lub nowych skojarzeń, powiązań z istniejącymi już ideami i koncepcjami. Myślenie kreatywne, to myślenie prowadzące do uzyskania oryginalnych i stosownych rozwiązań. Alternatywna, bardziej codzienna definicja kreatywności mówi, że jest to po prostu zdolność tworzenia czegoś nowego.
I CO TO NA WSPÓLNEGO Z KREATYWNOŚCIĄ ??????
AD BIS - i jak pamiętamy AL uciekał od tej kreatywności gdzie pieprz rośnie, wszen i wobec ogłaszając, że czuje się wdeptany w ziemię, i teraz będzie wdeptywał innych, którzy dadzą się omamić "kreatywnością" .... :-((

Odpowiedz

Anonim, 28 maja 2009, 0:00 0 0

Panowie. Każdy może wyrażać swoje opinie, jednak wydaje mi się, że większość osób wypowiadających się w tym temacie to - złośliwa konkurencja.
Oczywiście każdy ma prawo przedstawić swoje zdanie, jednak zwracam się do czytających komentarze, żeby brali poprawkę na to, że niektórzy mogą być negatywnie nastawieni i ich wypowiedzi są stronicze..

Odpowiedz

Anonim, 28 maja 2009, 0:00 0 0

ZNAM ZNACZENIE SŁOWA "KREATYWNOŚĆ" a przepisywanie definicji z wikipedii ....to żaden popis błyskotliwości ... Czas pokaże czy racja jest po stronie malkontentów!

Odpowiedz

Anonim, 28 maja 2009, 0:00 0 0

Kto wie co się dzieje w Focie. Podobno są jakieś rozmowy z ELIT.
To prawda?

Odpowiedz

Anonim, 28 maja 2009, 0:00 0 0

Nie wiadomo co się dzieje w Focie. Kiedyś brałem od nich sporo, po zmianach coraz mniej. Chyba tylko Fota Olsztyn przestała być widoczna. Z Foty przestawiłem się na AD ale ich problemy z towarem gdy wyszli z grupy działały mi na nerwy. Gdy nie mieli asortymentu danego producenta zamieniali mi go na Chińskie chłamy bez informacji. Pojawił się u mnie człowiek z Teamu i jak na razie jest OK. Zobaczy się co będzie dalej.

Odpowiedz

Anonim, 28 maja 2009, 0:00 0 0

Nawiązując do tematu artykułu warto zauważyć, że firma Arpol jest zdrową i bardzo silną finansowo oraz większa od wielu członków różnych grup zakupowych. Dotychczas bardzo dużo kupowała od Inter Team, a teraz pewnie te zakupy znacznie ograniczy, rozpocznie trochę importować i kupować od Auto Land. W ten sposób sukcesywnie zyska Arpol i Auto Land. Oceniam, że to dla nich dobry krok.

Odpowiedz

Anonim, 29 maja 2009, 0:00 0 0

A ja tam /Kupuje w HM Gordon z Bydgoszczy i tyle

Odpowiedz

Anonim, 31 maja 2009, 0:00 0 0

Kiedyś ktoś napisał:
"Z dniem ????? FOTA S.A. = ELIT Srl. 51% za około 46 mln pln"

Może ktoś napisać ile w tym prawdy bo chcę zacząć współpracę z Fota - dają mega atrakcyjne warunki ale troche się obawiam tej zmiany

Odpowiedz

Anonim, 31 maja 2009, 0:00 0 0

Generalnie z fotą odradzam współpracę , codziennie inne warunki współpracy he he, no chyba ze ktoś tak lubi

Odpowiedz