Kolejni mechanicy sprawdzą lampy warsztatowe Philips

, 2 sierpnia 2017, 12:09

W ubiegłym roku wybrani mechanicy mieli okazję sprawdzić w praktyce działanie lamp warsztatowych Philips. Akcja zorganizowana przez producenta wspólnie z Forum-Mechanika.pl doczekała się drugiej edycji. Na test czekają m.in. najnowsze modele lamp.

Producenci oświetlenia warsztatowego nieustannie starają się poprawiać i modernizować posiadane w ofercie lampy. Wzmacniają ich odporność na upadki, zmniejszają zużycie energii, wydłużają czas pracy na baterii itd. To, czy ich wysiłki nie idą na marne są w stanie stwierdzić wyłącznie użytkownicy produktów, a więc mechanicy samochodowi.

Ubiegłoroczna akcja zainicjowana wspólnie przez firmę Philips oraz Forum-Mechanika.pl spotkała się z dużym zainteresowaniem. Właśnie dlatego organizatorzy postanowili ją powtórzyć. Już wkrótce nowe lampy warsztatowe Philips zostaną przekazane do testów wybranym, aktywnym użytkownikom Forum.

Wśród lamp, które zostaną sprawdzone przez mechaników nie zabraknie tegorocznych nowości, np. zaprezentowanej po raz pierwszy na targach ProfiAuto Show 2017 lampy CBH51. Poniżej spis wszystkich produktów, które przetestują mechanicy.

1. CBH51

Następca znanej i cenionej lampy CBL50. Hybrydową lampę Philips CBH51 wyposażono w aż 32 potężne diody LED emitujące światło o temperaturze barwowej 6000 K. Lampa daje się łatwo przymocować do pojazdu i umożliwia obejrzenie każdego detalu podczas pracy, nawet głęboko wewnątrz komory silnika. Tryb boost pozwala uzyskać bardzo silny strumień światła o wartości 1200 lumenów. Natomiast przy pracy bezprzewodowej można skorzystać z trybu oszczędnego eco w celu wydłużenia pracy akumulatora. Przy strumieniu świetlnym zmniejszonym do 500 lumenów światło nadal będzie jasne i wysokiej jakości.

2. MDLS CRI

Zestaw MDLS CRI (Multi-directional Lighting System, czyli wielokierunkowy system oświetlenia) wchodzi w skład nowej linii lamp Philips – Matchline, przeznaczonej dla warsztatów lakierniczych. Jest to zestaw trzech lamp bezprzewodowych wyposażonych w obracane głowice oraz magnesy, haczyki i klipsy, dzięki którym można oświetlić miejsce pracy w sposób pozbawiony cieni. Sprawdzony i ceniony przez mechaników MDLS został teraz wyposażony w źródło światła dające CRI na poziomie 92/100, zachowując wszystkie zalety dotychczasowego modelu. Produkt został zaprezentowany po raz pierwszy podczas ubiegłorocznych targów Automechanika we Frankfurcie.

3. RCH10

RCH10 to najprostsza bezprzewodowa lampa warsztatowa, wyposażona w haczyk, magnes i źródło światła o mocy 150 lumenów rozsyłane w zakresie 120 stopni. Źródło światła lampy Philips RCH10 tworzy 6 diod LED o temperaturze barwowej 6000 K i mocy strumienia 150 lumenów. Pomiar intensywności oświetlenia z odległości 0,5 metra wynosi 450 luksów. Lampa emituje miękkie i naturalne światło, które nie męczy wzroku.

4. Penlight Silver

Penlight Premium przypomina długopis i podobnie można go nosić w kieszeni koszuli. Mimo niewielkich rozmiarów zapewnia snop światła o mocy 145 lumenów i idealnie sprawdza się na przykład u doradcy serwisowego, który dzięki takiej lampie może pokazać usterkę klientowi i przekonać go do naprawy.

5. RCH6

RCH6 mieści się w dłoni i można ją wsunąć wszędzie tam, gdzie zmieszczą się palce lub przyczepić do powierzchni metalowej za pomocą wbudowanego z tyłu lampy magnesu. Jeśli potrzebne są obie ręce, wystarczy skorzystać z dołączonej opaski i umieścić lampę na głowie. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, ponieważ trudno operować zatrzaskiem w rękawiczce roboczej. Lampę zamocowaną na głowie można dodatkowo wychylać w zakresie 90°. Mimo niewielkich rozmiarów lampę RCH6 nie sposób zgubić – w jej odnalezieniu pomaga migająca na czerwono dioda „find me”.

Po zakończeniu testu poinformujemy o jego wynikach. Dotyczący testu wątek na Forum-Mechanika.pl można znaleźć tutaj:

http://forum-mechanika.pl/threads/testujemy-lampy-warsztatowe-philips-2017.30743/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!