Premiera pierwszej opony Michelin z recyklingu

, 22 czerwca 2017, 11:05

Firma Michelin zaprezentowała swoją pierwszą oponę z recyklingu podczas rozpoczynającego się w Kanadzie światowego szczytu na rzecz zrównoważonej mobilności Movin’On. Opona pod nazwą VISION powstaje z biodegradowalnych materiałów, do produkcji którego wykorzystano odpadki, takie jak papier, plastik, puszki, zużyte części elektroniczne i resztki żywnościowe.

VISION to opona wydrukowana w technologii 3D, dzięki czemu użytkownik może sam określić jej parametry, takie jak chociażby głębokość bieżnika. Produkowana jest ona z biodegradowalnych materiałów pochodzących z recyklingu. VISION nie wymaga pompowania dzięki swojej wewnętrznej pęcherzykowej konstrukcji. Dodatkowo opona została wyposażona w sensory, co pozwala na komunikowanie się z kierowcą za pomocą aplikacji na smartfona.

Movin’On to cykliczne wydarzenie poświęcone zrównoważonej mobilności, które w latach ubiegłych odbywało się pod nazwą Michelin Challenge Bibendum. W tym roku głównym tematem szczytu będzie inteligentna mobilność miejska. W Movin’On udział bierze około 3 000 uczestników reprezentujących 35 krajów oraz kilkanaście miejskich samorządów lokalnych.

Program imprezy obejmuje prezentacje, warsztaty oraz pokazy rozwiązań dotyczących mobilności. Wystąpią między innymi Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin Jean-Dominique Senard, Bertrand Piccard, twórca i pilot Solar Impulse 2, prezydent miasta Montrealu Denis Coderre, a także prezes Międzynarodowej Federacji Samochodowej Jean Todt. Konferencji partnerują m.in. BMW, Bombardier, Delta Airlines czy Thalès.

Movin’On by Michelin to światowy szczyt na rzecz zrównoważonej mobilności, który w tym roku odbywa się w dniach 13-15 czerwca.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!