Nowa funkcjonalność Katalogu Online Inter Cars

Redakcja, 19 czerwca 2017, 14:36

Katalog Online Inter Cars oprócz funkcjonalności związanych z wyszukiwaniem i zamawianiem części oferuje szereg możliwości ułatwiających codzienną obsługę finansową. Najnowsza z nich dostępna jest od maja bieżącego roku.

Płatności online przez Przelewy24 i faktura elektroniczna

Nawiązana w 2014 roku współpraca z firmą DialCom24 Sp. z o.o. (operatorem platformy płatności online Przelewy24) zaowocowała uruchomieniem w styczniu 2015 roku możliwości opłacania faktur VAT wystawianych przez Inter Cars bezpośrednio z poziomu Katalogu Online i przeglądarki internetowej. Po dokonaniu płatności w banku zostanie ona zaksięgowana w systemie finansowo-księgowym spółki w ciągu maksymalnie 15 minut (w praktyce poniżej minuty) i odblokowuje limit kredytowy. Tym, co przede wszystkim doceniają klienci, jest prostota realizacji zapłaty, szeroki wachlarz dostępnych sposobów płatności, a przede wszystkim szybkość realizacji. W ciągu ponad dwóch lat od uruchomienia usługi skorzystało z niej ponad 5 tys. klientów, którzy zrealizowali przeszło 200 tys. wpłat.

Uruchomiona w maju 2016 roku możliwość pobierania faktur w wersji elektronicznej to odpowiedź na liczne zgłoszenia od klientów. Każdy krajowy klient spółki bezpośrednio z poziomu programu Katalog Online może samodzielnie aktywować otrzymywanie wszystkich faktur w formie elektronicznej (pliku pdf podpisanego certyfikowanym podpisem). E-faktury można pobierać z poziomu Katalogu Online, strony internetowej – IC e-Dokumenty lub wiadomości e-mail (która jest wysyłana zawsze po wystawieniu nowej faktury i zawiera link do pobrania dokumentu). Dostęp do strony internetowej IC e-Dokumenty może mieć również firma księgowa klienta.

Z faktur elektronicznych korzysta na co dzień ponad 2 tys. klientów Inter Cars. Obecnie, do końca czerwca, spółka prowadzi akcję promocyjną, zachęcającą do aktywacji dokumentów elektronicznych. W jej ramach można za to zyskać 20 zł w Premia Cash. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać na stronie internetowej dystrybutora.

Księgowość online we współpracy z Tax Care

Jest to najnowszy projekt Inter Cars prowadzony wspólnie z Tax Care – firmą z rynku księgowości online z indywidualną księgową w całej Polsce. Głównym zamierzeniem jest zapewnienie klientom spółki bezpieczeństwa finansowego związanego z minimalizowaniem ryzyka błędów, na przykład w Jednolitych Plikach Kontrolnych, które od 1 lipca 2018 r. będą obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców. Od maja 2017 roku każdy klient Inter Cars ma możliwość przejść ze swoją księgowością na preferencyjnych warunkach do Tax Care, a co za tym idzie skorzystać z przywilejów takich jak:

  • automatyczne księgowanie faktur kosztowych z Inter Cars, bez konieczności drukowania i wysyłania księgowej,
  • integracja z platformą bankową, szybkie i łatwe przelewy za faktury Inter Cars, ZUS i US – są generowane automatycznie,
  • opieka księgowej wyspecjalizowanej w branży motoryzacyjnej,
  • odbiór dokumentów przez kuriera w cenie abonamentu,
  • reprezentacja w kontaktach z Urzędem Skarbowym i ZUS – kontrole skarbowe odbywają się w placówce Tax Care,
  • dostęp do systemu księgowości online – podgląd zaksięgowanych zdarzeń gospodarczych, gotowe raporty finansowe,
  • możliwość złożenia dokumentów w 110 placówkach na terenie całej Polski.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Maniek (29 czerwca 2017, 22:03) ~ Być może atak hakerski, to jest ten moment od którego wszystko będzie iść w dół ? :)

1 0 Odpowiedź