Partnerstwo Transdev i Delphi ku transportowi autonomicznemu

Redakcja, 13 czerwca 2017, 12:17

W minionym tygodniu Transdev oraz Delphi ogłosiły zawarcie przymierza handlowego, by razem pracować nad rozwiązaniami zautomatyzowanej jazdy.

Firmy na celownik wzięły opracowanie globalnego, w pełni zautomatyzowanego, systemu transportowego typu ‘mobility-on-demand’ (AMoD), który ma korzystać z mechanizmu uniwersalnego wyznaczania trasy (URE) oraz platformy jazdy zautomatyzowanej (CSLP).

Universal Routing Engine opracowywany przez Transdev oraz Centralized Sensing Localization and Planning  od Delphi będą współpracować w pilotażowych programach w Paryżu-Saclay i Normandzkim Rouen. W razie sukcesu, będzie to tym samym pierwsza w UE usługa mobilności na żądanie bez udziału kierowcy na otwartej, publicznej drodze.

Yann Leriche, dyrektor ds. wydajności i prowadzący linię biznesu B2C w grupie Transdev powiedział:
-Dzięki doświadczeniu firmy Delphi w zakresie technologii bez udziału kierowcy rozwiniemy nasze możliwości dla opracowania globalnego autonomicznego systemu transportu, od interfejsu klienta do inteligencji pojazdu. Naszym celem jest zaoferowanie naszym klientom najlepszych rozwiązań mobilnościowych ‚PACE’ : spersonalizowanych, autonomicznych, połączonych i elektrycznych. Połączenie potencjałów naszych dwóch firm, liderów w swoich dziedzinach, umożliwi nam wprowadzenie innowacyjnych usług bez udziału kierowcy w naszych obecnych i przyszłych działaniach, potwierdzając pozycję Transdev jako pioniera w zakresie integracji autonomicznych systemów transportowych w globalnych sieciach mobilnościowych.

– Ta zapowiedź przyczyni się do przyspieszenia rozwoju komercyjnych rozwiązań pojazdów zautomatyzowanych” – powiedział Glen De Vos, dyrektor techniczny Delphi – Dzięki głębokiemu zrozumieniu przez firmę Transdev działań związanych z mobilnością, planowana współpraca jeszcze bardziej wzmocni nasz potencjał w zakresie AMoD i zarządzania danymi, przy jednoczesnym rozszerzeniu naszej platformy zautomatyzowanej jazdy na szereg różnych typów pojazdów. W efekcie, jesteśmy pewni że nasza współpraca przybliża nas do dostarczania j zaoferowania wszystkim naszym klientom i partnerom przystępnej, niezawodnej i skalowalnej platformy zautomatyzowanej jazdy i platfromy typu mobility-on-demand – rozwinął myśli De Vos.

W ramach partnerstwa Delphi i Transdev podzielą się wiedzą na temat systemów AMoD w celu opracowania w pełni autonomicznych pojazdów, rozwiązania infrastruktury pojazdu bez udziału kierowcy (DVIS) oraz infrastruktury chmury dla wsparcia komercyjnego systemu AMoD, który będzie mógł działać globalnie.

Aby tego dokonać, Delphi zintegruje swoją platformę CSLP „pod klucz” w pojazdach z usługą mobilnościową firmy Transdev, włącznie z zastosowaniem scentralizowanego komputera obsługującego oprogramowanie sterujące pojazdem od, pozyskanej przez Delphi, firmy Ottomatika, kompleksowego zestawu czujników, jak również wszystkich wymaganych urządzeń związanych z łącznością i obsługą danych opartych na analityce Control-Tec w czasie rzeczywistym, bezpiecznych technologiach bezprzewodowych (OTA) od Movimento oraz technologii REM firmy Mobileye.

Transdev natomiast zintegruje swój mechanizm Universal Routing Engine (URE) z oprogramowaniem zdalnego sterowania, włączając inteligentną infrastrukturę oraz dodatkowe moduły oprogramowania, dedykowane dla transportu publicznego i zastosuje swoją zaawansowaną wiedzę w przypadkach wykorzystania przez klienta oraz specyfikacji bezpieczeństwa i jakości współdzielonych usług w zakresie mobilności.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

mateush (14 lipca 2017, 19:44) ~ ciekawe co wyniknie z tej współpracy osobiście uważam że samochody autonomiczne to przyszłość motoryzacji więc jestem na tak, widać ze delphie nie spoczywa na laurach i sie rozwija

0 0 Odpowiedź