Nagroda za innowację dla KYB

, 8 kwietnia 2009, 0:00

Grupa PSA przyznała KYB Corporation „Nagrodę za Innowację” za technologię zawieszenia "Dynamic Roll Control", w którą został wyposażony nowy Peugeot 3008.

Nagrodzony innowacyjny system nie zmieniając komfortu jazdy zapobiega nadmiernym przechyłom nadwozia spełniając jednocześnie oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dzięki bliskiej współpracy Peugeota z inżynierami firmy KYB Suspensions Europe opracowano nowy układ kontroli drgań i przechyłu, który dba o odpowiednie zachowanie pojazdu na drodze: samochód doskonale trzyma się nawierzchni, precyzja jazdy i kontrola trakcji są na wysokim poziomie.

Amortyzatory hydrauliczne wyposażone w system wielozaworowy aktywnie wpływają na przyczepność samochodu. Centralny moduł sterujący łączy dwa tylne amortyzatory tworząc zespół tłumiący współpracujący z poprzeczką tylnego zawieszenia. Moduł ten spełnia funkcje trzeciego amortyzatora z ruchomym tłokiem i zbiornikiem hydraulicznym.

Podczas wykonywania gwałtownych manewrów na łuku, czy w momencie wymijania przeszkody system łączy lewy i prawy tylny amortyzator w jeden wspólny układ zwiększając efekt tłumienia ruchów pojazdu w trakcie jazdy, co znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Podczas jazdy prosto tylne amortyzatory działają w identyczny sposób zapewniając odpowiedni komfort jazdy wszystkim pasażerom. Technologia „Dynamic Roll Control” filtruje nierówności drogi wpływając na doskonałą stabilność pojazdu.

Peugeot 3008 to połączenie cech typowych dla takich pojazdów jak SUV, MPV oraz hatchback. Jego sprzedaż zostanie uruchomiona w drugim półroczu 2009 roku. O atrakcyjności auta decydować będzie m.in. ciekawa stylizacja nadwozia i kabiny pasażerskiej oraz zastosowanie nowoczesnych technologii.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!