Tockwith w barwach Gulf

, 7 czerwca 2017, 12:03

Obecni mistrzowie serii Le Mans Azja, Tockwith Motorsport, osiągnęli porozumienie z Gulf Oil International, którzy będą mogli oglądać ich Ligier LMP2 JS P217 występujący w słynnych barwach Gulf na wyścigu Le Mans i innych wyścigach WEC i ELMS w trakcie sezonu 2017.

Kierowcy Karun Chandhok, Phil Hanson i Nigel Moore będą brać udział w wyścigach na tych samych torach, na których ścigały się legendarni zawodnicy, którzy prowadzili samochody we flagowych kolorach Gulf Racing, wraz z TMS Ligier w nowych barwach, który debiutuje w nadchodzącym Le Mans Test.

– Jest to niezwykle ekscytujący rozwój wypadków dla TMS i cieszymy się, że będziemy nosić flagowe kolory niebieskiego i pomarańczowego w roku, w którym Gulf obchodzi pięćdziesiątą rocznicę swojego pierwszego uczestnictwa w Le Mans – wyjaśnia Simon Moore z TMS.

– Podobnie jak wiele osób, dorastałem, oglądając i podziwiając modele GT40, 917, Mirage i McLaren, noszące barwy Gulf i mamy nadzieję dodać nasz własny mały rozdział do długiej historii wyścigów Gulf. – dodaje.

TMS zdobył swoją pozycję w Le Mans poprzez zwycięstwo w kategorii LMP3 w serii Le Mans Azja w sezonie 2016/17 – uhonorowanymi mistrzami zostali Nigel Moore i Phil Hanson. Od tamtego czasu, zespół przeniósł się do LMP2, aby wziąć udział w pełnym sezonie European Le Mans Series oraz wybranych rund World Endurance Championship. Zespół powróci także tej zimy z powrotem do Azji, aby obronić swój tytuł.​

W wyścigach Le Mans, do dobrze znanej pary Moore’a i Hansona – z których ten drugi w wieku 17 lat został najmłodszym kierowcą biorącym udział w sześciogodzinnym wyścigu WEC w miejscowości Spa – dołączy były kierowca F1, który stał się ekspertem F1 TV, Karun Chandhok. Karun jest jednym z tylko dwóch kierowców indyjskich, którzy startowali w Mistrzostwach Świata F1 i już jest olbrzymią gwiazdą w swoim rodzinnym kraju i coraz bardziej znaną postacią w Wielkiej Brytanii.

– Z niecierpliwością czekamy na współpracę z TMS – entuzjastycznie stwierdziła Międzynarodowy Globalny Wiceprezes ds. Marketingu Gulf Oil, Vicki Kipling.

– daje to dodatkowy wymiar naszemu programowi wytrzymałości motoryzacyjnej w sezonie 2017. 2017 to rok o wielkim znaczeniu dla Gulf, ponieważ to nie tylko 50. rocznica pierwszego Le Mans, w którym Gulf wzięło udział, ale także 50 lat od czasu, gdy nasze niebiesko-pomarańczowe barwy zostały wprowadzone do wyścigów. To, że mamy dwa samochody wyścigowe w kolorach Gulf w Le Mans – jeden w GTE Am (Gulf Racing), a teraz samochód w LMP2 jest wspaniałą wiadomością dla wielu gości Gulf, którzy przyjeżdżają na Le Mans, a także wszechobecnych entuzjastów Gulf. – dodaje.

Oficjalny Dzień Testu Le Mans to niedziela, 4 czerwca

Kwalifikacje rozpoczynają się w środę 13 czerwca, a wyścig rozpocznie się w sobotę, 17 czerwca o godzinie 15.00 CET.

Możesz śledzić Tockwith Motor Sports (TMS) poprzez następujące linki:

Facebook: https://www.facebook.com/TockwithMotorsports

Twitter: @TockwithMS

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!