Nowość – Geoliner 650 lift

, 11 marca 2009, 0:00

Właścicieli warsztatów oraz serwisów samochodowych powinien zainteresować fakt, iż na rynku pojawiło się nowe urządzenie do pomiaru i ustawiania geometrii pracujące w systemie 3D- Geoliner 650 lift. Urządzenie to posiada wszystkie parametry poprzednich modeli tego typu urządzeń, wyprodukowanych przez niemiecką firmę Hofmann, jak również zostało wyposażone w dodatkowe możliwości, wpływające na jakość obsługi. Nowoczesna konstrukcja szafki sterowniczej umożliwia maksymalną oszczędność miejsca, dzięki czemu urządzenie znajduje idealne zastosowanie w małych warsztatach i serwisach samochodowych. Kompaktowa, ergonomiczna, podstawa komputera może być zamocowana bezpośrednio do słupa kamer albo stać obok kamer urządzenia. Dodatkowe zalety urządzenia to: ruchome kamery, bardzo prosta i szybka obsługa dzięki oprogramowaniu stworzonemu w oparciu o zasady obsługi intuicyjnej oraz baza danych zawierająca ponad 20.000 modeli samochodów wyprodukowanych w przeciągu ostatnich 25 lat.

Geoliner 650 lift wykorzystuje wspomaganą komputerowo i opartą na trójwymiarowym modelowaniu metodę rozpoznawania obrazu, umożliwiającą otrzymywanie precyzyjnych wyników pomiaru geometrii wszystkich czterech kół pojazdu w czasie nie przekraczającym 5 minut. Głowice zastosowane do pomiaru są głowicami pasywnymi, bez żadnych komponentów elektronicznych (brak niebezpieczeństwa uszkodzenia przez upuszczenie). Nie ma także żadnych kabli pomiędzy pulpitem a głowicami. Dodatkową zaletą urządzenia jest również to, iż nie wymaga wypoziomowanych stanowisk. Urządzenie kalibrowane jest bowiem do powierzchni, gdzie wykonywane są pomiary. Geoliner to także najprostsze w obsłudze urządzenie do kontroli i ustawiania geometrii, jakie kiedykolwiek powstało. W trakcie procedury pomiarowej przejście z jednego do następnego etapu następuje automatycznie, operator śledzi i wykonuje jedynie zalecenia wyświetlane na monitorze urządzenia. W skład podstawowego wyposażenia wchodzą uchwyty na koła umożliwiające zamontowanie głowic na obręczach o średnicy nawet 22″”.

Przystępna cena urządzenia przy zachowaniu pełnej funkcjonalności pozwala na zastosowanie dotychczas „zaporowo” drogiej technologii 3D w niewielkich serwisach samochodowych.

Urządzenia Geoliner są dostępne w ofercie firmy Z.U.H. Sosnowski.

Dane techniczne:
• Zastosowanie – średnica obręczy 11 – 22″”
• Belka poprzeczna z kamerami zamocowana na specjalnym podnośniku

• 2 ruchome kamery
• Komputer PC z systemem operacyjnym Windows
• Monitor TFT 17”
• Kolorowa drukarka
• Głośnik
• Blokada koła kierownicy

• Blokada pedału hamulca

Więcej informacji pod numerem tel. (058) 761 35 00

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!