Bosch i AutoCrew razem

, 20 lutego 2009, 0:00

Bosch (dział Automotive Aftermarket) planuje przejąć niemiecką firmę AutoCrew GmbH, należącą do ZF Trading GmbH (sfera działalności ZF Services). Przejęcie to stanowi początek światowej współpracy obu firm.
Bosch (dział Automotive Aftermarket) planuje przejąć niemiecką firmę AutoCrew GmbH. Umowa kupna została podpisana 18 lutego 2009. Cena zakupu jest objęta tajemnicą. Przejęcie odbywa się zgodnie z przepisami antykartelowymi.

Przejęcie przedsiębiorstwa AutoCrew stanowi początek światowej współpracy firm Bosch i ZF Services. W przyszłości dane i informacje techniczne dotyczące wszystkich produktów firmy ZF Services zostaną wprowadzone do oprogramowania warsztatowego ESItronic firmy Bosch.

Przedsiębiorstwo AutoCrew jest w stu procentach spółką należącą do ZF Trading GmbH (sfera działalności ZF Services). Firma jest pomysłodawcą kompleksowej koncepcji warsztatowej dla niezależnych serwisów samochodowych. Ze względu na działalność w różnych dziedzinach, warsztaty te mogą korzystać z indywidualnych pakietów usług – poczynając od techniki, poprzez systemy przetwarzania danych i zarządzania przedsiębiorstwem, aż po reklamę. AutoCrew posiada ponad 600 warsztatów w całej Europie m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Polsce, Czechach i Słowacji.

Bosch to dla ZF Services inwestor, który umożliwi realizację polityki dalszego rozwoju. „Mieliśmy wiele atrakcyjnych ofert zakupu firmy AutoCrew, co oczywiście przemawia za jakością jej koncepcji i jej warsztatów. Firma Bosch przekonała nas ostatecznie swoją przedsiębiorczą koncepcją rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem rozszerzenia działalności na rynkach światowych” – powiedział Alois Ludwig, przewodniczący zarządu ZF Services. Transakcja zyskała także akceptację wcześniej poinformowanych partnerów warsztatowych, przemysłowych i usługowych.

Poprzez nabycie AutoCrew, dział Automotive Aftermarket firmy Bosch chce poszerzyć swoją ofertę usług warsztatowych. Firma AutoCrew będzie w przyszłości działać niezależnie od stacji obsługi Bosch-Service. Obie sieci będą nadal działać pod osobnymi markami. W następnych latach AutoCrew w pierwszej kolejności poszerzy zakres swoich usług w Europie, a później także na rynkach światowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 20 lutego 2009, 0:00 0 0

To teraz warszaty IC i Foty bedą w zagrożeniu

Odpowiedz

Anonim, 20 lutego 2009, 0:00 0 0

Fredzie nie wiem czy wiesz, ale "opiekunem" Auto Crew w Polsce jest właśnie IC.

Odpowiedz

Anonim, 21 lutego 2009, 0:00 0 0

Z tego co wiem być Bosch Servisem nie jest wcale tak kolorowo! A Bosch ma trochę pieniążków więc pewnie chce wykożystać Światową słabą sytuację na rynku..

Odpowiedz

Anonim, 21 lutego 2009, 0:00 0 0

Do Kuki - Jeżeli nawet Bosch wykorzystuje swoją silniejszą pozycję finansową to chyba dobrze, bo w ten sposób zmniejsza skutki kryzysu

Odpowiedz

Anonim, 21 lutego 2009, 0:00 0 0

jakby tak inter cars stracił auto crew to na samym q serwisie nie pociągnie. patrzeć tylko jak będzie chciał przejąc niskimi cenami istniejące już ate centrum i trw serwisy.

Odpowiedz

Anonim, 22 lutego 2009, 0:00 0 0

Z tego co wiem to IC ma wyłączność na budowę Autocrew także raczej im nic nie grozi, a tym bardziej, że z boschem współpracuje

Odpowiedz