Świat według Continental

Redakcja, 18 maja 2017, 10:13

Dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej przedstawił niedawno swoją wizję świata bez wypadków drogowych. Na początku brzmi jak Utopia. Wizja Zero nie jest jednak tak do końca oderwana od rzeczywistości.

W wypadkach drogowych na całej kuli ziemskiej rok rocznie ginie ponad 1,25 mln ludzi. Na drogach samej Unii Europejskiej w ubiegłym straciło życie 25,5 tys. osób.

Continental w toku realizacji Wizji Zero nie tylko wdraża rozwiązania poprawiające jakość infrastruktury drogowej i opracowuje systemy bezpieczeństwa oraz zaawansowane technologicznie opony. Do tego dochodzi edukacja kierowców, jaką firma od wielu lat prowadzi w ramach jednego z tych 4 filarów swojej wizji świata.

Dyrektor Generalny Continental Opony Polska – Dariusz Wójcik uważa, że:
– Wizja Zero jest czymś więcej, niż tylko obietnicą. To idea, która zakłada rozwijanie
i wdrażanie nowych technologii ratujących życie. Bo świat bez wypadków jest możliwy – mamy świadomość, że to zadanie ambitne, ale przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii w motoryzacji jak najbardziej możliwe.

Zdaniem przedstawicieli Continental, firma jako dostawca tak układów hamowania, jak i opon, ma odpowiednią wiedzę i narzędzia by dostarczać rozwiązania ułatwiające kierowcom prowadzenie samochodu.

Stale rosnące nakłady na badania i rozwój, jakie firma ponosi co roku osiągnęły 3 miliardy euro w ciągu pięciu ostatnich lat. Nowe technologie koncentrują się przede wszystkim wokół czujników oraz intuicyjnych interfejsów komunikacji człowieka z maszyną. Do tego dochodzą zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, zintegrowane czynne i bierne systemy bezpieczeństwa oraz technologie zautomatyzowanych manewrów parkingowych.

Wizja Zero po polsku oznacza priorytet dla poprawy bezpieczeństwa na drodze, jaki postawiła przed sobą firma Continental Opony Polska. W ramach projektu wspiera się lokalne inicjatywy, mające na celu poprawę w tej dziedzinie. Na początku tego roku polski odział koncernu został partnerem Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, by zaangażować się w projekty edukacyjne skierowane do obecnych i przyszłych kierowców.

Komentarze

Brak komentarzy