Nowa opona Dayton D320

, 17 lutego 2009, 0:00

Bridgestone zaprezentował nową oponę turystyczną wysokich osiągów Dayton D320. To stylowa opona o sportowym designie, zaprojektowana głównie z myślą o kierowcach rodzinnych sedanów i kombi, ceniących sobie wszechstronne osiągi oraz konkurencyjną cenę.

Charakterystyczny wzór bieżnika Dayton D320 pozwala na zrównoważone osiągi na mokrej i suchej nawierzchni. Gwarantuje doskonałe prowadzenie na suchym przy zachowaniu pełnego komfortu podróży oraz zapewnia bezpieczne hamowanie na mokrej nawierzchni i wysoką odporność na aquaplaning.

Zaawansowany wzór bieżnika zastosowany w D320 gwarantuje doskonałe osiągi w każdych warunkach. Ciągłe żebro centralne zapewnia stabilność jazdy i doskonałe prowadzenie, podczas gdy zwężające się klocki bieżnika pomagają minimalizować turbulencje wodne na ich krawędziach dla szybszego odprowadzania wody z obszaru kontaktu opony z nawierzchnią.

Zachowanie na mokrej nawierzchni zostało poprawione poprzez skośne ukształtowanie klocków na krawędziach bieżnika, które pozwala na szybkie usuwanie wody z jego centralnej części w kierunku części barkowej, i minimalizuje zjawisko aquaplaningu.

Opona Dayton D320 jest dostępna od stycznia 2009 roku w 41 rozmiarach, o profilach

od 40 do 60, w rozmiarach od 15” do 18”. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!