ProfiAuto – rozwiązanie na trudne czasy

, 10 lutego 2009, 0:00

Na polskim rynku motoryzacyjnym powstała organizacja ProfiAuto zrzeszająca hurtownie i sklepy motoryzacyjne. Swoim zasięgiem obejmuje cały kraj, co ma podstawowe znaczenie dla tworzenia wspólnych kampanii promocyjnych. Najważniejszym pozostaje fakt, że firmy występujące pod szyldem ProfiAuto nadal są zupełnie niezależnymi sklepami i hurtowniami motoryzacyjnymi.

Partnerzy ProfiAuto otrzymują silne wsparcie jednego z czołowych dystrybutorów części, dzięki któremu mogą wzmacniać swoją konkurencyjną pozycję na lokalnych rynkach. Jest to m. in. możliwość reklamy pod wspólnym szyldem w portalach internetowych, ogólnopolskich czasopismach motoryzacyjnych, w licznych eventach organizowanych na terenie całego kraju jak i na corocznie organizowanym ProfiAuto Show. ProfiAuto oferuje także wsparcie w postaci programów Moto-Części, Moto-Serwis, licznych profesjonalnych szkoleń oraz helpdesk’u technicznego, a także atrakcyjnych programów bonusowych. Oprócz tego, co niezmiernie ważne, w ProfiAuto przewidziane są liczne promocje mające na celu zachęcenie potencjalnego klienta do odwiedzenia sklepów i hurtowni znajdujących się w sieci. Przygotowano również ciekawe pomysły na zacieśnienie współpracy Partnerów ProfiAuto z warsztatami.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 11 lutego 2009, 0:00 0 0

Wielka akcja Moto Profilu ? Zasada nr. 1 nie zrzeszać się i być niezależnym...

Odpowiedz

Anonim, 11 lutego 2009, 0:00 0 0

To rzeczywiście chyba ich pomysł. Myślę, że trzeba być po czyjejś stronie, pozostawanie z boku to nie rozwiązanie.

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

Naturalnie , że to MP - szukają stabilności w handlu bo wszystko się wali , wszystkich wielkich zżeraja różnice kursowe i jadą na kilku procentach.Kuka ma racje - jest już pare zrzeszeń - choćby walący się cdn...

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

a moze poprostu chodzi panom z mp o zdobycie nowych klinetow, nowych obszarow kraju, pod przykrywka wspolnych akcji promocyjny itp zdobeda baze danych klientow tych mniejszych firm i sklepow, w potem nagle zaczna ph z mp rozjezdzac sie po kraju i przejmowac klientow, dobry pomysl na wykonczenie posrednikow :), bardzo dobry przykladem jest fota i to co robila kilka lat temu ze swoimi partnerami, powodzenia

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

teorie spiskowe wokół nas?:)
Ja im się nie dziwię, każdy robi co może i co potrafi żeby nie mieć wahnięcia sprzedaży. 99 dystrybutorów patrzy tylko swojej kieszeni i idzie w kierunku detalistów i mechaników a ten jeden nakręca obrót sobie, przez nakręcanie go swoim partnerom. Jak dla mnie układ czysty. A baza danych nie jest żadną tajemnicą, wszystko można kupić i będzie to taniej niż tworzenie róznych grup.

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

czyli As wg. Ciebie MP chce pozyskać małych klientów i przez to zniechęcić do siebie duże i silne firmy z którymi współpracuje - totalny bezsens! Chyba nie o to chodzi.

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

Wg mojej opinii MP tylko sprzedał dane teleadresowe do swoich kluczowych klientów niczego nie osiągając w zamian. Bardzo dobrze, rozpracowując ofertę MP u jednego z klientów można ją implementować ją do pozostałych. Chwała MP.

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

Nie wiem gdzie kolego pracujesz w IC Fota I-T I-P czy bóg wie gdzie jeszcze jak jesteś handlowcem na danym terenie dobrym handlowcem to wiesz gdzie siedzi M-P także, żeś się popisoł... Tu chodzi o coś innego to jest co by tu nie pisać jedyna zdroworozsądkowa firma na rynku "nie ma" i nie będzie mieć oddziałów i tylko z tego powodu mają niższe koszty. Oprócz tego jest ogromne wsparcie z ich strony takie jakie sobie niezależna firma może wymażyć od hurtowni która nie jedzie potem do warsztatu... Z reszto co tu pisać i kłócić sie z panami z innych firm wasze czasy się kończą lokalne firmy są coraz silniejsze i dla was zaczynają sie powoli gorsze czasy..

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

a ja jestem klientem profila, mam u siebie profi auto i nie wstydze się tego ani nie boje. mam 3 wyjścia: 1)kupować gdzie popadnie, narzekać na brak klientów i marudzić że kryzys to muszę redukować załogę i magazyn 2) kupować u foty, srarsu i innych interów nabijając im obrót żeby taniej wyszło im wozić do moich mechaników. 3) uwierzyć profilowi, wejść w profi auto i trzymać kciuki ze sie to uda. Byłbym samobójcom gdybym nie wybrał bramki nr 3 : profil robi to za swoją kase, nie za moją to co szkodzi? Albo się uda albo oni stracą kase. Jak się uda to ja mam z tego zyski. a po to siedze przeciez w sklepie

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

a ja się zgadzam z AS'em! tak mi to wyglada, niestety :(
To - jak piszą na ich stronie - miała być organizacja zrzeszająca największych - hurtowników, sklepy i co? Jakoś nie widzę wśród członków takich mocnych firm jak np. ARPOL, BIG MOT, AUTO DOMASZ, GAWEŁ, NIEDZIAŁEK, PB AUTO, MYTNIK, AUTO CZĘSCI KSIĘŻAREK, AUTO, i wielu innych. A dlaczego? Bo mocne firmy nie potrzebują takich śmiesznych zrzeszeń :) bo same sobie bardzo dobrze radzą/radzimy :)
A to jest kolejny po CDN'ie, HDL'u i innch zlepek małych, słabych firm którym brakuje wyobraźni i pomysłu na biznes więc sie podczepiają pod wszystkie takie "organizacje" :( Większość z nich jest już wszędzie, w CDN w HDL, i innych "konsorcjach dystrybucyjnych"
Nie ma to jak braterstwo, zależna niezależność, fikcyjna lojalność i inne takie tam! A tu jak zawsze chodzi o kasę, której brakuje i komuś trzeba zabrać, a skoro mocniejszym nie umieją to zabrać słabszym, żałosne.
Ale takie jest życie... lew zjada antylopę, wilk owcę, a brat brata harata. Wielki brat małego brata :(
a ja czytam, słucham i obstawiam - owieczki na rzeź, kto następny, bardzo proszę
I proszę, profesjonaliści, wyrażajcie swoje opinie a nie obrazajcie innych bo to żałosne jest :(

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

Pierwsza zmniejszy udział na rynku Fota.
Zamkniecie 30 oddziałów nie tak bardzo wpłynie na przychody co na ograniczanie kosztów.
Zaraz potem pewnie IC zamknie 50% oddziałów które przejął z JC Auto
Ciekawe które oddziały Fota pierwsze zamknie:
może Wieluń a może w K-K?

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

Pierwsza zmniejszy udział na rynku Fota.
Zamkniecie 30 oddziałów nie tak bardzo wpłynie na przychody co na ograniczanie kosztów.
Zaraz potem pewnie IC zamknie 50% oddziałów które przejął z JC Auto
Ciekawe które oddziały Fota pierwsze zamknie:
może Wieluń a może w K-K?

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

do kogoś o nic'u "do przeciwników"
oni to robią za Twoją kasę, za Twoje zakupy, więc życzę Tobie powodzenia i iii "siedź dalej w sklepie" bo to łatwiejsze od myślenia :(

do "zygi" ja znam jeszcze kilka firm NIEZALEŻNIE NIEZALEŻNYCH które sobie bardzo dobrze radzą :) popieram !, to P-A jest ich lekarstwo na, jak to napisali - na trudne czasy- bo to ich już dopadło :( lojalność-nielojalność tak się kończy

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

kolego oglądałem mapę:
Arpol - zgodzę się z tobą
Big mot - jest na mapie u nich
Auto Domasz - przecież to warsztat tylko jest, chyba nie wiesz ze itd go łyknął
Gaweł - on przyszłościowy raczej nie jest
Niedziałek - zgodze sie z tobą, ale to chyba zaraz icars bedzie
Pb auto - co to za firma jest? sklepik jakis chyba
Mytnik - jest na mapie
Ksieżarek - gdybym ja coś tworzył to nigdy nie chciałbym ksiezarka bajkopisarza
Auto - ???? to jest przeciez kiosk ruchu
Pozdrawiam

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2009, 0:00 0 0

Kolego, chyba mogę tak napisać skoro Ty mnie tak nazywasz?
BIG MOT i MYTNIK - tak masz rację, jak ja to weryfikowałem to ich nie było i bardzo mnie ta decyzja dziwi bo uważałem /i nadal uważam / ich za inteligentnych biznesmenów ale tak jest MASZ RACJĘ
Co do :"sklepików", "warsztatów" i "bajkopisarzy" to proszę zacznij oceniać potencjał firm i biznesmenów którzy nimi zarzadzają a nie oceniaj te firmy na podstawie opini słabych handlowców. Nie ma na tym rynku firmy którą byłoby stać na kupienie firmy Niedziałek, pewnie też nie ma takiej opcji aby DOMASZ sie sprzedał. I sprawdź proszę ile te "kioski" jak ich to nazywasz sprzedają bo mylisz sie bardzo :( choć ja też kiedyś się pomyliłem co do tych firm :(
A gdybyś coś, kiedyś, jednak tworzył to zrób to z Księżarkiem, wiem że to trudne /trudny partner/ ale wtedy będziesz moim i nie tylko idolem :)

Odpowiedz

Anonim, 13 lutego 2009, 0:00 0 0

słowa poparcia dla ASA, ZYGI i KOZI "Ale głupich nie sieją, sami sobie taki los wybierają":) nie będę sie powtarzał, zachęcam do forum pod "nagroda dla MP..' Czyżby kryzys spojązał w oczy MP ? świadczą o tym masowe redukcje zatrudnienia w MP, na początek 38 magazynierów,

Odpowiedz

Anonim, 13 lutego 2009, 0:00 0 0

Widze, że kolega Zygi to jakiś nie dzisiejszy jest. Jakbyś był takim znawcą za jakiego się uważasz to dawno wiedziałbyś, że Auto Domasz się sprzedał. Przepraszam ale twoje teorie są tyle warte co twoje informacje, jak widać.

Odpowiedz

Anonim, 13 lutego 2009, 0:00 0 0

A ja prowadze sklep na południu Polski jestem w profi auto, myślałem że może za jakiś czas coś tam z tego będzie a tu proszę już zyskałem jeden nowy warsztat, który chce u mnie kupować, co prawda mały ale lepszy taki niż żaden. Gość się dowiedziałem o mnie przez stronę internetową profiauto, kupował w IC ale tam już mieli za duże braki i szukał czegoś nowego.

Odpowiedz

Anonim, 13 lutego 2009, 0:00 0 0

Fajny pomysł tylko jestem ciekaw kiedy MP zacznie tworzyć z tego własną sieć dystrybucyjną :) Bo jak narazie to nie widze w tym żadnego celu. Ale sprytne to, pod płaszczykiem niezależności - dobijać konkurencje. Czasy sprzyjają.

Odpowiedz

Anonim, 13 lutego 2009, 0:00 0 0

naprawdę wierzysz w to że zacznoą stawiać file? Chyba widzą oszustwa i kradzieże na filiach I-C i Foty. Nie są chyba takimi ciemniakami? Nie handluję z nimi, ale jeśli to profi auto się przyjmie na rynku to moze warto?
Wydaje mi się że na tej stronie wypowiadają się tylko pracownicy konkurencji, ludzie którzy nudzą się za ladą w sklepach. Chciałbym poznać opinie włascicieli sklepów: czy weszliście w profi auto czy nie, i dlaczego?
Dla mnie profil jest zrównoważoną firmą na rynku, nie sądzę zeby chciali powtórzyć błedy foty. Niech się wypowie ktoś kto mocno z nimi handluje, jak to wygląda w praktyce, czy warto się z nimi łączyć?
Właściciel

Odpowiedz

Anonim, 13 lutego 2009, 0:00 0 0

A kto mówi, ze będa otweirać oddziały ?? Bo ja nie i w pełni się z Tobą zgadzam, że teraz to MP napewno nie popełni takiego błędu :)

Odpowiedz

Anonim, 13 lutego 2009, 0:00 0 0

Dokładnie tu się wypowiadają panowie z konkurencji bo im tylko szczekanie zostało...... Z m-p nikt tu nic nie pisze bo robią swoją robote co roku wzrost sprzedaży... I niech ktos ze szczekaczy się wypowie która firma jest bardziej rentowna M-P obrót powiedzmy 250 mln roczny zero fili około powiędzmy 200 pracowników a Auto-Partner Tychy ten sam obrót fili z 20... albo inter-team taka sama sytuacja... I rozumiem panów z M-P dlaczego się nie odzywają bo po co robią swoje mają wyniki robią platforme wspracia a co do cen to maja takie jak inne firmy nie są wyższe, nie jada do warsztatu i masz jeszcze od nich wsparcie. A panowie prezesi Z Foty Carsu sami głosili nie dawno tezy "sklepy znikną jeśli się z nami nie połączą"
np:. Fota
http://www.motofocus.pl/index.php?aid=1262

N I E C H SZCZEKACZE wezmą się do roboty to do was panowie z FOTY, TEAMU, CARSU

Odpowiedz

Anonim, 13 lutego 2009, 0:00 0 0

I jeszcze jeden argument obale panów szczekaczy..
Też jestem w prodi auto nic nie podpisywałem, że się znaleść w tej "platformie wsparcia" nie będzie mi pasować to zrezygnuje... Nie wiem panowie w czym problem, was to chyba denerewuje bo wy nie macie kogo wpisać na tąką liste bo jak byście ja zrobili to by wam klientów zabrali inni, bo się niczym nie wyróżniacie od kunkurencji tylko cena albo wonnnnn..... i to was boli a M-P ma cos jeszcze do zaoferowania...

Odpowiedz

Anonim, 13 lutego 2009, 0:00 0 0

Panowie widzieliście tą strone i ich klinetów podlaskie jest tak cienko obstawione a zwłaszcza białystok tylko dwie firmy Franc Car i Polamer....

Odpowiedz

Anonim, 13 lutego 2009, 0:00 0 0

Drogi Panie Zyga!!! Myslalem ze wypowiadaja sie tutaj inteligentni ludzie z branzy, a tu takie zaskoczenie. Uaktualnij sobie Panie swoje informacje bo chyba bardzo dawno tego nie robiles! Polowa firm ktore wymianiasz juz dawno przystapila do PROFI a co do firmy AUTO DOMASZ- juz dawno zostala kupiona przez ITD. Zreszta wystarczy zajrzec na strone ITD zeby sie przekonac. Nie ma takiego zawodnika ktorego nie daloby sie kupic badz sprzedac. To sa realia rynku a nie te bzdury ktore Pan wypisuje!!

Odpowiedz

Anonim, 14 lutego 2009, 0:00 0 0

Koledze Zydze kazał tak napisać Fota albo Oleks bo jak widać powyżej trzęsą portkami

Odpowiedz

Anonim, 15 lutego 2009, 0:00 0 0

on już roznym panom sluzyl a Fota to chyba nie chce o nim slyszec

Odpowiedz

Anonim, 17 lutego 2009, 0:00 0 0

Poczytajcie to:
http://www.motofocus.com.pl/news,4975,badania-rynku-droga-do-rozwoju-i-utrzymania-firmy-.html#comm
jak fajnie handlowcy waszych dostawców jeżdżą do waszych klientów - mechaników.
Zamawiajcie dalej w filiach to będziecie tylko zwiększali im rentowność tras.
Jeśli chcemy walczyć z filiami carsu, foty, timu czy innych molochów to nie możemy im nabijać kasy. Nie wiem czy profi jest rozwiązaniem naszych problemów, ale spróbowac trzeba. Ja osobiście nie widzę firmy, która ma szeorki magazyn, dobrą logistykę i nie przebija mnie u mechaników.
w profilu zamawiam wieczorem, mam na rano, szybciej niż z krtrórejs filii. Kto mi da takie warunki? Jesli znacie kogoś to piszcie jakie są alternatywy.

Odpowiedz

Anonim, 17 lutego 2009, 0:00 0 0

Nie wiem kolego jak u Ciebie ale u mnie Hart działa w ten sam sposób.

Odpowiedz

Anonim, 17 lutego 2009, 0:00 0 0

Z teamu zamówienia wysyłam do 19:30 a towar z samego rana pod drzwiami. Z harta podonie zoorganizowali

Odpowiedz

Anonim, 18 lutego 2009, 0:00 0 0

tylko, że wysyłając towar do Was wysyłają go w podobnych cenach do mechaników obok Was.
Nie o takich dostawców mi chodzi

Odpowiedz

Anonim, 18 lutego 2009, 0:00 0 0

Oj panowie zabłysneliście, zero myslenia na przyszłość ......

Odpowiedz

Anonim, 18 lutego 2009, 0:00 0 0

do myślący o przyszłości

Nie masz kolego racji, myślę o przyszłości - w Harcie nie mają paragonów i do mechaników i tak nie wejdą, gorzej z it oni faktycznie każdemu sprzedadzą. A MP nie wszędzie ma dostawy i handel takim samym towarem jak mają inni nie ma sensu.

Odpowiedz

Anonim, 19 lutego 2009, 0:00 0 0

Tak kolego mają podobny towar, ale mają więcej do zaoferowania niż tamci razem wzięci program moto-serwis workshop data - serwisowy licencja normalnie kosztuje około 800 roczna a ty masz gratis i możesz dać dla mechaniora, moto-części -wyszukiwarka, geparts firma powiązana z M-P a specjalizuje się w częściach do japońców dealer min. nipparts-a, sprzęt warsztatowy wysyłają ci cennik doliczasz troche i mechanior to bieże u ciebie, wreszcie targi na które możesz zabrać bez problemu sowich mechników. Hart tak nie ma paragonów ale na paragon bawią się tylko drobni a ten większy to faktura leci. Kolega ja mam hurtownie i działam z M-P i nietylko bo na tym polega niezależność nie mam rzdanych zobowiązań kiedy mi układ nie pasuje zmieniam dostawce. Może nie było u ciebie przedstawiciela z jajami od nich, albo go zakrzyczałeś :) .... A tak poważnie sporo możesz zyskać z nimi a nie stracić jak z tymi dwoma pierwszymi...

Odpowiedz

Anonim, 19 lutego 2009, 0:00 0 0

Wczoraj pisałem o ogonach magazynowych ale "ktoś" wycioł moje spostrzeżenia ciekawe dlaczego?????????

Odpowiedz

Anonim, 20 lutego 2009, 0:00 0 0

twoja wypowiedź została usunieta za naruszenie regulaminu. ,punkt 2 &3, mówi: Forum ogólnodostępne przeznaczone jest dla nieprofesjonalistów. Wypowiedzi powimy nieć charakter humorystyczny i nie powinny porusząć tematów poważnych.

Odpowiedz

Anonim, 20 lutego 2009, 0:00 0 0

Żaden komentarz w tym temacie nie był usuwany. Proszę spróbować jeszcze raz skomentować. Przypominam, że usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy.

Odpowiedz

Anonim, 21 lutego 2009, 0:00 0 0

to prawda że profi auto kupiło profila???

Odpowiedz

Anonim, 21 lutego 2009, 0:00 0 0

Kolego to Moto-Profil założył tą grupę....
i sprzedam ci niusa.. wszyscy z tzn sklepy i hurtownie zrobiż zrzute po 10 zł
i wykupią Inter-Team, fote, Cars, Auto-Partner powaga wszyscy gracze rynku Aftermarket uważajcie bo zmiecia was nowa fala.... i to bez Tec-doc-a..

Odpowiedz

Anonim, 15 marca 2014, 13:29 0 0

Fajna reklama itd. ale, co do profesjonalizmu sklepów i warsztatów to im daleko. Jak już ktoś wspomniał nic nie podpisywał, żeby się dostać na tą platformę -biorą wszystkich. Sądzę, że pójdą w filie franczyzniane. Ktoś, kto napisał o 250mln obrotu to chyba nie wie ile robi IC itd. Polecam zajrzeć do zestawień na stronie -dostępne dla każdego, bo to spółka akcyjna. Nie oszukujmy się, w telewizji reklamują się ci, którzy mają problem ze znalezieniem klienta. Drobne sklepiki zginą, bo nie zarobią na siebie. Każda hurtownia prędzej czy później zacznie wozić do "twoich" mechaników. Pozostanie detal

Odpowiedz