Lekkie, wydajne i oszczędne: systemy filtracji oleju z tworzyw sztucznych

, 4 lutego 2009, 0:00

Znaczna redukcja wagi, optymalne prowadzenie kanałów wewnętrznych oraz większa trwałość materiału to główne zalety kompletnych modułów filtracyjnych produkowanych przez Sogefi Filter Division. Moduły Sogefi przyczyniają się również do redukcji spalania oraz – co się z tym wiąże – zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Ponadto, zaletą modułów filtracyjnych Sogefi jest to, że stosowany przy ich produkcji materiał filtracyjny obniża spadek ciśnienia o ok. 30%, co z kolei prowadzi do poprawy smarowania silnika i po raz kolejny obniża zużycie paliwa. Materiał ten jest też znacznie bardziej odporny na duże różnice temperatur (od -30 do +150°C) jak i zmiany ciśnienia. Moduł wykonany z tworzywa jest o około 25% lżejszy od tradycyjnego, wykonanego z aluminium. Kadra wykwalifikowanych inżynierów firmy Sogefi Filter Division wypracowała rozwiązania polegające na redukcji ilości komponentów wchodzących w skład modułów, co z kolei prowadzi do znacznego zwiększenia efektywności i niezawodności systemów filtracyjnych.

System filtracji oleju przechodzi bez połączeń śrubowych w chłodnicę oleju, do której podstawy jest zamocowany czujnik ciśnienia. Wyeliminowano również połączenia gumowe jako, że plastikowy wlot płynu chłodniczego jest przytwierdzony do obudowy, natomiast wylot jest zamocowany z użyciem przegubu kulowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych uszczelnień. Zastosowana tu technologia obróbki tworzyw sztucznych ma także inną ważna zaletę: idealna gładkość przewodów w połączeniu ze zoptymalizowanym ich prowadzeniem redukuje spadek ciśnienia w systemie polepszając smarowanie i redukując zużycie paliwa.

Systemy filtracji oleju są produkowane ze specjalnego poliamidu wzmacnianego włóknem szklanym co znacznie zwiększa mechaniczną wytrzymałość układu.

Systemy filtracji oleju Sogefi projektuje się z wykorzystaniem symulacji komputerowych, co jest firmie standardem. Z uwagi no to, iż tworzywa sztuczne wykazują większą tendencję do rozszerzalności liniowej istnieje niebezpieczeństwo zsuwania się uszczelek. Aby temu zapobiec inżynierowie Sogefi opracowali specjalny rodzaj uszczelnień, których powierzchnia styku gwarantuje doskonałą szczelność nawet w ekstremalnych warunkach. Długie i wyczerpujące testy laboratoryjne wykazały, że moduły te w pełni spełniają wymagania im stawiane oraz wykazały się wyjątkową długowiecznością.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!