Kolejna firma z branży moto wchodzi na giełdę

, 5 maja 2017, 9:53

Firma Exact Systems S.A. potwierdziła zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej oraz notowania akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Exact Systems S.A. zajmuje się kontrolą jakości części i samochodów produkowanych w Polsce. Spółka zamierza przeprowadzić publiczną ofertę akcji oraz ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. („GPW”).

– Rozwijamy się dynamicznie w aktualnie obsługiwanych krajach. Najlepszym wyznacznikiem coraz większej skali działania jest wzrost liczby przepracowanych godzin w ramach świadczenia usług kontroli jakości. W 2016 r. nasi pracownicy przepracowali 9 mln godzin, co było wynikiem aż o 22% wyższym niż w roku poprzednim. Jednocześnie systematycznie rozszerzamy zasięg terytorialny prowadząc intensywną ekspansję na nowe rynki zagraniczne. W tym momencie poza Polską działamy już w dziesięciu krajach europejskich oraz na największym rynku motoryzacyjnym, jakim jest Państwo Środka. Ekspansja zagraniczna ma pozytywne odbicie w wynikach sprzedaży i finansowych – ponad 40% przychodów Grupy generują spółki zagraniczne. Jestem przekonany, że Spółka jest atrakcyjna dla inwestorów. – powiedział Paweł Gos, Prezes Zarządu Exact Systems S.A.

– Działamy na perspektywicznym rynku TIC i jesteśmy bezpośrednio związani z branżą motoryzacyjną, jedną z największych i najdynamiczniej rozwijających się gałęzi polskiego i międzynarodowego przemysłu. Swoim zasięgiem Grupa Exact Systems obejmuje obecnie ponad 45% światowego rynku automotive. Spodziewamy się dalszego utrzymania pozytywnych trendów makroekonomicznych i rynkowych w 2017 roku i kolejnych latach. Dlatego uważamy, że teraz jest właściwy moment na realizację kolejnego, ważnego kroku w rozwoju Grupy, czyli wprowadzenie akcji naszej spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Planowane pozyskanie kapitału pomoże w intensywnym rozwoju na aktualnie obsługiwanych rynkach oraz rozszerzaniu zasięgu terytorialnego poprzez przejęcia na nowych rynkach. – dodaje Lesław Walaszczyk, Wiceprezes Zarządu Exact Systems S.A.

Ostateczna decyzja dotycząca terminu przeprowadzenia oferty będzie uzależniona od sytuacji rynkowej. Według planów ma to być drugi kwartał 2017 r. Szczegółowe informacje na temat oferty zostaną opublikowane w prospekcie emisyjnym po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego („KNF”), z uwzględnieniem ewentualnych aneksów lub komunikatów aktualizujących wymaganych przepisami polskiego prawa.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!