Nowy szef Centrum Technicznego Goodyeara w Luksemburgu

, 20 stycznia 2009, 0:00

Marc Junio, dotychczasowy Dyrektor Generalny Centrum Technicznego Goodyear w USA, objął stanowisko Dyrektora Generalnego Centrum Technicznego w Colmar-Berg w Luksemburgu. Tym samym zastąpił Joe Zekoski’ego, obecnie Wiceprezydenta ds. Rozwoju Produktu i Centrum Technicznego Goodyear, który pełni funkcję w siedzibie głównej koncernu w Akron, Ohio, USA. 

Marc Junio rozpoczął pracę w luksemburskim oddziale koncernu Goodyear w 1977 roku, na stanowisku specjalisty ds. mieszanek, aby w 1997 roku objąć stanowisko Managera departamentu ds. Technologii opon do pojazdów & Modelowania parametrów ogumienia. Następnie w latach 2001-2007 sprawował funkcję Regionalnego Dyrektora ds. Technologii, po czym objął stanowisko szefa Centrum Technicznego w Akron, którą pełnił do końca 2008 roku.

Marc Junio, 56 lat, urodzony w Luksemburgu, z wykształcenia chemik, studiował na Uniwersytecie w Karslruhe w Niemczech. Żonaty, ma syna.

Centrum Techniczne w Colmar-Berg jest największym centrum badań i rozwoju firmy Goodyear w Europie i drugim na świecie, zaraz po Akron. Centrum zatrudnia ponad 900 naukowców (w tym również z Polski), którzy prowadzą badania, rozwijają i testują opony do samochodów osobowych, ciężarowych oraz pojazdów rolniczych, przeznaczonych dla rynków Europy, Afryki oraz Azji. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!