Delphi rozszerza ofertę świec żarowych

, 13 stycznia 2009, 0:00

Firma Delphi poinformowała o poszerzeniu swojej oferty świec żarowych do silników Diesla. Świece będą oferowane na rynku części zamiennych. Poszerzona oferta świec żarowych obejmuje osiem dodatkowych aplikacji, do zastosowania w samochodach takich jak:
Citroën Berlingo i C3; Peugeot 207 i 307 1,6HDI; Mazda 626 Mk V i 323 F/P Mk VI; Hyundai H1 Box; Kia Sorento; Fiat Croma, Doblo, Stilo i Ducato; Ssangyong Rexton, Rodius i Kyron; Chrysler 300 C, oraz Mercedes Benz klasy A, B, C, E, M i R.
Ponadto poszerzenie oferty świec żarowych obejmuje również wprowadzenie na rynek trzech nowych sterowników świec żarowych. Te nowe aplikacje są przeznaczone do samochodów takich jak: Mercedes Benz 300D, TD i GD; Volkswagen Passat, Golf i Jetta oraz Peugeot 605 TD.

Nowoczesne silniki Diesla wykorzystują świece żarowe nie tylko do uruchomienia silnika. Świece żarowe są wykorzystywane do optymalizacji procesu zapłonu, który jest jednym z ważnych elementów służących do znacznego poprawienia osiągów silników Diesla oraz do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Aby mieć pewność, że wzrastająca liczba samochodów wyposażanych w silniki Diesla będzie nadal spełniać rygorystyczne normy emisji i nie odczuwać skutków braku osiągów silnika w trakcie całego cyklu użytkowania samochodu, konieczna jest regularna wymiana świec żarowych, nawet wówczas, kiedy nie wykazują one widocznych śladów zużycia.

Świece żarowe Delphi, dostępne w partnerskich sieciach dystrybutorów, są jednym z wielu komponentów i produktów służących do diagnostyki dostarczanych przez dział Delphi Diesel Aftermarket. Świece żarowe i sterowniki świec żarowych stanowią część oferty komponentów mających ułatwić zapłon silników Diesla oferowanych przez firmę Delphi w ramach programu „Delphi Diesel Starting Aids” i zostały wyszczególnione w najnowszym katalogu. Został on opublikowany w 11 językach (w tym w języku polskim), tak by odzwierciedlić wielkość światowego rynku. Katalog obejmuje ponad 350 nowych zastosowań. Produkty Delphi Diesel Starting Aids są również dostępne za pośrednictwem TecDoc. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!