Znamy wyniki pierwszego konkursu INNOMOTO

Witold Hańczka, 24 kwietnia 2017, 10:47

Prawie 240 milionów złotych na realizację innowacyjnych projektów trafi do przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej. Ogłoszono rozstrzygnięcia I konkursu INNOMOTO.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło listę przedsiębiorstw, które zakwalifikowano do otrzymania dofinansowań. Przedsiębiorcy złożyli łącznie 87 wniosków, do pierwszego etapu oceny merytorycznej przeszły 84 wnioski, a do drugiego – oceny panelowej – 54 wnioski. Finalnie w konkursie zostało nagrodzonych 47 projektów, czyli więcej niż połowa początkowej puli.

Łączna wartość wybranych projektów wynosi ponad 238,2 mln zł. Dotyczą one innowacji różnego typu – między innymi konstruowania pojazdów, wykorzystujących nowoczesne technologie napędów, zbudowania systemu ładowania autobusów elektrycznych, ale także np. nowej metody recyklingu opon czy testowania podzespołów elektronicznych, montowanych w pojazdach. W niektórych przypadkach, rekomendowana kwota dofinansowania może jeszcze ulec zmianie po technicznej weryfikacji wniosku (głównie w zakresie kosztów oraz adekwatności zaplanowanych wydatków).

Zobacz listę projektów wybranych i nie wybranych do dofinansowania

Pieniądze, które trafią do przedsiębiorców działających na polskim rynku to dopiero pierwsza transza projektu. Konkurs INNOMOTO będzie miał kolejne edycje. Ogłoszony we wrześniu zeszłego roku nowy program sektorowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (którego częścią jest INNOMOTO) ma na celu wspieranie tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, a w efekcie wzrost konkurencyjności polskiego sektora motoryzacyjnego w perspektywie 2026 roku.

– Współpracując z przedsiębiorcami precyzyjnie określiliśmy wyzwania stojące przed polskim sektorem motoryzacyjnym. Stawiając na innowacje, współfinansujemy realizację projektów, które napędzą rozwój branży i pozwolą polskim firmom skutecznie rywalizować na dynamicznie rozwijającym się rynku motoryzacyjnym. Co istotne, udzielamy wsparcia zarówno producentom i konstruktorom pojazdów, jak i przedsiębiorcom tworzącym konkretne rozwiązania na potrzeby tej branży – powiedział prof. Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Komentarze

Brak komentarzy