Rajdowe Mistrzostwa Polski z Inter Cars

, 21 kwietnia 2017, 12:51

Tegoroczne mistrzostwa to sześć rund rozgrywanych w różnych częściach kraju – od Dolnego Śląska po Kaszuby. Kalendarz otwiera Rajd Świdnicki-Krause – asfaltowa impreza z legendarnym i bardzo popularnym wśród kibiców przejazdem przez walimskie patelnie, odbywająca się w dniach 21-23 kwietnia.

Od Rajdu Świdnickiego-Krause rozpoczyna się dziś tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Sponsorem tytularnym najważniejszego w kraju cyklu zmagań kierowców rajdowych jest po raz kolejny Inter Cars.

Kolejna runda to, zaplanowany na maj, szutrowy Rajd Gdańsk Baltic Cup. Luźna nawierzchnia gwarantuje widowiskowe przejazdy i silną obsadę zawodników. Na następny rajd poczekamy aż do sierpnia. Wtedy zawodnicy Inter Cars RSMP pojawią się w Rzeszowie. Podkarpackie trasy będą również areną zmagań zawodników z Mistrzostw Europy.

Początek września to Rajd Dolnośląski i jego kręte, wymagające trasy. Pod koniec września zmagania przenoszą się na teoretycznie prostsze, choć bardzo zdradliwe trasy Rajdu Nadwiślańskiego. Cykl zakończy w połowie października debiutujący w kalendarzu Rajd Śląska. Każdy z rajdów to impreza warta obejrzenia przez kibiców. Specyficzne odcinki poszczególnych rund wymagają od zawodników wszechstronności. Sezon 2017 to innowacje, które ułatwiają kibicom oglądanie rajdów. Podobnie, jak rok temu przy trasach pojawią się bezpieczne strefy kibica z atrakcjami dla obserwatorów.

Oglądanie imprezy ułatwia aplikacja Rally Viewer – fani znajdą w niej mapki, opisy najciekawszych miejsc i aktualności dotyczące rajdów oraz z funkcją nagrywania i tworzenia wspólnych relacji video. W Rajdzie Świdnickim-Krause bierze udział blisko 60 załóg. Listę zgłoszeń otwiera Jakub Brzeziński – kierowca, który startuje także w rajdach cyklu WRC. Na trasie pojawi się też inny Polak, który zbierał doświadczenia za granicą – Jarosław Kołtun. Nie zabraknie również Filipa Nivette, który już rok temu pokazał, że jest nie tylko szybkim ale i skutecznym kierowcą.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Fan, 21 kwietnia 2017, 21:45 2 0

a nowy Prezes startuje?

Odpowiedz

fan1, 23 kwietnia 2017, 20:22 3 0

oby pojechał w Gdańsku,fajnie się Maćka oglądało na szutrach i zawsze to jedno auto R5 więcej.Maciek wracaj za kółko ;)!!!chociaz na ten jeden rajd...

Odpowiedz