Hella otwiera nową spółkę-córkę w RPA

, 16 grudnia 2008, 0:00

Motoryzacyjny producent akcesoriów i części samochodowych Hella KGaA Hueck & Co., Lippstadt, Niemcy, tworzy nowe struktury w RPA, by jeszcze lepiej rozwijać swoją działalność na rynku wtórnym oraz specjalnego wyposażenia oryginalnego (SOE). Nowa spółka handlowa Hella Automotive South Africa (Pty) Ltd. z siedzibą w Uitenhage to krok w kierunku przyszłego rozwoju rynków południowoafrykańskich. Rozpoczęła działalność 1 grudnia 2008 jako spółka należąca w całości do Helli.

Hella Automotive South Africa (Pty) Ltd. będzie dystrybuować szeroką paletę produkowanych lokalnie i importowanych produktów Helli w segmentach oświetleniowym, elektrotechnicznym i elektronicznym, dostarczając je do niezależnych klientów na rynku wtórnym oraz do klientów SOE. Nowa spółka ma wyłączne prawa do sprzedaży lokalnie wytwarzanych produktów z zakresu rynku wtórnego i SOE z palety Hella (South Africa) (Pty) Ltd., niezależnej spółki wytwórczej z Uitenhage. Hella (South Africa) (Pty) Ltd. była niegdyś własnością Hella Group, po czym w roku 1993 stała się spółką zależną w całości posiadaną Metair Group.

Założenie nowej spółki Helli oraz stworzenie jej infrastruktury rynku wtórnego nie wpłynie na dostawy wyposażenia oryginalnego części zamiennych wytwarzanych przez Hella (South Africa) (Pty) Ltd. Jednakże bezpośrednie zaangażowanie się Hella Group w rynek zmusiło w połowie roku Hellę do zmiany nazwy Hella (South Africa) (Pty) Ltd. na Lumotech (Pty) Ltd.
Michael Hilmerich, wiceprezes Sales Overseas Aftermarket & Special OE w Hella KGaA Hueck & Co., powiedział, że te ruchy odzwierciedlają przyspieszenie w globalnym rozwoju inicjatyw Hella Aftermarket and Special OE business. "Rynki w RPA i krajach sąsiadujących odgrywają istotną rolę na przyszłości naszego rozwoju. Wdrażając nową organizację logistyczną, poprawiamy usługi dostawcze i dostępność produktową. Ponadto w przyszłości nasi klienci skorzystają z wydajniejszego wsparcia sprzedaży, co obejmuje kompetentną obsługę techniczną i handlową oraz nowoczesne systemy informacyjne i zamówieniowe"
Według Wolfganga Ropertza, szefa Hella (South Africa) (Pty) Ltd. oraz fabryki Lumotech (Pty) Ltd. w Uitenhage, nowa struktura Helli zapewni wyraziste pozycjonowanie rynkowe. "Obecna fabryka Hella South Africa w Uitenhage historycznie wytwarzała produkty Helli na bazie kontraktu z Hella KGaA Hueck & Co., Niemcy. Fabryka nosząca obecnie nazwę Lumotech (Pty) Ltd. będzie działać niezależnie od Helli" – oświadczył. "Skupimy naszą działalność operacyjną i produkcyjną na potrzebach naszych klientów OEM w zakresie części zamiennych w RPA, zarazem dostarczając produkty do Hella Automotive South Africa dla celów dystrybucji na rynku wtórnym”

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!