ProfiAuto Show 2017: Znamy program imprezy

, 20 kwietnia 2017, 14:00

Już za niespełna półtora miesiąca odbędzie się jedno z największych motoryzacyjnych wydarzeń w Polsce – ProfiAuto Show 2017.

Coroczne spotkanie profesjonalistów z branży automotive i gratka dla wszystkich miłośników motoryzacji odbędzie się trzeciego i czwartego czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wśród przewidzianych atrakcji są: pokazy FMX, mobilny tor off-roadowy, kino 9D oraz prezentacje nietypowych pojazdów, jak modele Alpina.

14. edycja targów ProfiAuto Show odbędzie się pod hasłem odkrywania nowoczesnej motoryzacji. Uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami, jakie powstają dzięki technologii informatycznej w zakresie serwisowania i użytkowania pojazdów.

140 wystawców – przedstawicieli najważniejszych światowych marek z branży automotive i rynku części zamiennych, zaprezentuje topowe produkty i rozwiązania ze swojej oferty. Dziesiątki stoisk zapełnią halę Międzynarodowego Centrum Kongresowego o powierzchni 8 tys. mkw. Na każdym z nich zaplanowano atrakcje, w tym prezentacje, pokazy oraz konkursy z nagrodami.

– Ubiegłoroczną edycję ProfiAuto Show odwiedziło ponad 30 tys. osób. Ogromne zainteresowanie targami pokazuje, że istnieje zapotrzebowanie na tworzenie przestrzeni spotkań, w której pasjonaci motoryzacji i partnerzy rynku automotive mogą nawiązać lub umocnić kontakty biznesowe – mówi Michał Tochowicz, dyrektor ds. rozwoju i strategii ProfiAuto – Liczymy, że również w tym roku tłumnie odwiedzą nas profesjonaliści, jak również fani czterech kółek. Z myślą o nich przygotowaliśmy wiele tematycznych szkoleń i niezapomnianych atrakcji – dodaje.

Uczestnicy targów będą mogli skorzystać z całej gamy szkoleń organizowanych przez liderów rynku, będących wystawcami targów oraz specjalistów z firmy Moto-Profil. W części ProfiAuto Serwis będzie można zapoznać się z najnowocześniejszymi technikami diagnostycznymi oraz specjalistycznymi narzędziami, a także uzyskać informacje techniczne na temat wyposażenia warsztatowego oferowanego w sieci ProfiAuto. Szkolenia na stoisku ProfiAuto Serwis poprowadzą m.in. Łukasz Ryś i Mariusz Maksym, eksperci ProfiAuto, znani z programu „Projekt Warsztat”, emitowanego w TVN Turbo.

Część rozrywkowo-widowiskowa

Dla uczestników targów przewidziano mnóstwo atrakcji: odbędą się pokazy kaskaderskie na motocyklach FMX, a szybsze bicie serca zapewni jazda z instruktorem po mobilnym torze off-roadowym czy za sterami samochodu mogącego poruszać się jednocześnie do tyłu i do przodu. Dla wszystkich dostępne będą bez ograniczeń: tor kartingowy, symulator jazdy na jednym kole, kino 9D z efektami specjalnymi oraz kosmiczny tunel Vortex, w którym poczujemy stan nieważkości. Z kolei na płycie „Spodka” zaprezentowane zostaną ekskluzywne i nowoczesne modele samochodów oraz motocykli.

Przemieszczanie się po terenie imprezy ułatwi bezpłatna aplikacja targowa ProfiAuto Show, umożliwiająca dostęp do planu targów, harmonogramu szkoleń i elektronicznych katalogów wystawców, zawierających informacje o specjalnych atrakcjach.

Organizatorem ProfiAuto Show 2017 jest firma Moto-Profil, dystrybutor części i akcesoriów motoryzacyjnych, właściciel marki ProfiAuto.