Nowa montażownica opon w Profit

, 2 grudnia 2008, 0:00

Urządzenie do montażu i demontażu opon firmy Hofmann, model Monty Universal 1 oraz Universal 1 GP –( z inflatorem powietrza ), które zadebiutowały podczas Targów Automechanika 2008 we Frankfurcie nad Menem są już dostępne w ofercie firmy Profit – dystrybutora urządzeń firmy Hofmann.

Urządzenia do montażu i demontażu opon firmy Hofmann, model Monty Universal 1/ GP uzupełniają ofertę Hofmanna o urządzenia dla których wszystkie czynności przy oponie i feldze, wykonywane są na kole zamocowanym w poziomie, na wale maszyny. Również odparzanie opony odbywa się na kole zamontowanym w poziomie.

Urządzenia Monty Universal 1/ GP pozwalają na bezproblemową obsługę ogumienia wszystkich typów. Zostały one zaprojektowane z myślą o optymalizacji procesu montażu i demontażu, maksymalnie zwiększając ergonomię pracy obsługującego. Mocowanie koła jest centryczne na specjalnym pionowym wale, w poziomie. Takie rozwiązanie daje możliwość swobodnego i delikatnego odparzania obydwu stron równocześnie opony, bez używania zbyt dużej siły.

Monty Universal 1/ GP posiada w standardzie dwie prędkości obrotu co umożliwia przyspieszenie pracy. Wolniejsze obroty są stosowane w newralgicznych momentach procesu takich jak odparzanie, wyciąganie stopki opony oraz wszędzie tam gdzie wymagana jest maksymalna koncentracja. Przyspieszenie obrotów pozwala z kolei na oszczędność czasu w mniej problematycznych fazach pracy.

Mocowanie koła posiada regulację w płaszczyźnie pionowej. Ułatwia to na ergonomiczną pracę z różnymi rodzajami ogumienia, również w przypadku kół wymagających montażu w pozycji odwróconej. Monty Universal 1/ GP zostały standardowo wyposażone w podnośnik kół w celu łatwiejszej i bezpieczniejszej obsługi. Montażownice Universal 1/ GP pozwalają na obsługę felg o średnicy do 30” i szerokości do 17” (Czyli praktycznie każde koło przeznaczone do samochodów osobowych ,dostawczych oraz samochodów typu SUV.)

Proces odparzania stopki opony odbywa się przy zastosowaniu dysku tworzywowego, posiadającego możliwość regulacji w płaszczyźnie poziomej. Do sterowania urządzeniem służy specjalna konsola. Dysk wchodzi pomiędzy stopkę opony a felgę, a ustawienie dysku w pozycji optymalnej odbywa się z pomocą przycisku.

W lutym 2009 będzie dostępna wersja montażownicy Monty Universal 2/ GP jest dodatkowo wyposażona w mechanizm automatycznie wyciągający stopkę opony z zagłębienia felgi ponad jej rant. Rozwiązanie takie jest dokładniejsze oraz pozwoliło wyeliminować tradycyjną łyżkę montażową, którą w innych montażowniach używamy standartowo.

Dane techniczne:
• możliwość mocowania felg: 12” – 30”
• maksymalny zakres szerokości felgi: 17”

• maksymalny zakres szerokości opony 47”
• maksymalna średnica koła 1.200 mm / 47”
• maksymalna masa koła: 70 kg
• podwójna prędkość 7/14 obr/min
• mocowanie: centryczne, poziome

• montaż koła: podnośnik
• podłączenie elektryczne 230 V 1Ph 50/60 Hz
• ciśnienie pracy: 8-12 bar
• ciężar własny 420 kg.
• zapotrzebowanie miejsca (przy pracy) 1810 x 1415 x 2105

Wyposażenie podstawowe dla Monty Universal:

1. łyżka montażowa (Universal1 )
2. Zespół przygotowania powietrza ( odwadniacz, naolejacz, manometr )
3. płynna regulacja obrotów , dwie prędkości.
4. Podnośnik pionowy koła.
5. pistolet do pompowania kół wraz z manometrem.

Więcej informacji i szczegółów technicznych zarówno na temat oferty jak sposobu realizacji zamówienia – u bezpośredniego importera i przedstawiciela firmy Hofmann – Profit Romuald Lange. Tel: + 48 8630 -707. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!