Zespół rajdowy Auto Partner Rally Team w rajdach RSMP 2017

, 19 kwietnia 2017, 14:24

Auto Partner SA, wyłączny dystrybutor marki MaXgear, został oficjalnym sponsorem litewskiego kierowcy rajdowego Dominykasa Butvilasa oraz jego pilota, Renatasa Vaitkevičiusa w ramach tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) oraz dodatkowo Rajdu Zemaitija na Litwie.

Dominykas Butvilas to młody i utalentowany kierowca. W rajdach po raz pierwszy wystartował w wieku 10 lat, a mając 16 brał już udział w Mistrzostwach Litwy. W 2011 roku, razem z doświadczonym pilotem Renatasem Vaitkevičiusem zdobyli tytuł Wicemistrza Litwy, a w latach 2012 i 2013, dwa razy z rzędu, stanęli na najwyższym podium zdobywając tytuł Mistrza Litwy. W latach 2014-2015 Dominykas jeździł w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski jako oficjalny kierowca Subaru Polska Rally Team. Rajdowy Mistrz Litwy teraz zamierza sięgnąć po Mistrzostwo Polski.

Dominykas Butvilas razem z Renatasem Vaitkevičiusem mieli okazję już wcześniej startować w barwach Auto Partner. Grudniowy 54. Rajd Barbórka 2016 okazał się dla duetu niezwykle owocny. Startując wśród najlepszych polskich kierowców rajdowych oraz silnych zawodników z zagranicy, w bardzo wymagających warunkach pogodowych, ukończyli rajd na 7 miejscu, 2 sekundy za Rajdowym Mistrzem Polski 2016 roku – Grzegorzem Grzybem. Z kolei styczniowy rajd Halls Winter Rally 2017 na Litwie przyniósł załodze Auto Partner Rally Team zwycięstwo, w którym Dominykas wystartował za kierownicą Škody Fabii R5 i konkurował z niemal czterdziestoma innymi załogami na dwunastu odcinkach specjalnych. Rajdowiec uzyskał prowadzenie na prawie wszystkich dwunastu etapach, dzięki czemu został bezkonkurencyjnym zwycięzcą rajdu. Warto nadmienić, że to już drugie zwycięstwo tego zawodnika w rajdzie Halls Winter Rally.

W ramach tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zespół Auto Partner Rally Team z Dominykasem Butvilasem za kierownicą planuje udział w następujących rajdach:

  • Rajd Świdnicki Krause (21-23 kwietnia 2017 r.),
  • Rajd Gdański Baltic Cup (maj),
  • Rajd Zemaitija na Litwie (czerwiec),
  • Rajd Rzeszowski (sierpień)
  • Rajd Nadwiślański (wrzesień),
  • Rajd Dolnośląski (wrzesień),
  • Rajd Mikołowsko-Żorski (październik),
  • Rajd Barbórka 2017 (grudzień).

Najbliższy rajd, w którym wystartuje Dominykas Butvilas, to 45. Rajd Świdnicki Krause organizowany w dniach 21-23 kwietnia, będący Pierwszą Rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. W piątek 21 kwietnia ruszy pierwszy odcinek specjalny: Próba Świdnica – Super OS Crusar. W sumie w harmonogramie rajdu znalazło się aż 12 odcinków specjalnych, o zróżnicowanym stopniu trudności, a swój start zapowiedziało niemal 60 załóg. Dominykas Butvilas wystartuje w barwach Auto Partner za kierownicą sprawdzonej już Škody Fabii R5.

Poniżej krótka relacja ze zwycięskiego rajdu Halls Winter Rally 2017 na Litwie:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Nick1, 19 kwietnia 2017, 15:52 1 0

on chyba kiedyś jeździł w zespole Subaru Polska???

Odpowiedz

KarolW, 20 kwietnia 2017, 7:53 1 0

Tak jeździł. Młody bez strachu a to dobrze wróży.

Odpowiedz

fan, 19 kwietnia 2017, 20:00 1 -1

może namieszać w pierwszej piątce RSMP, zdolny, młody ambitny kierowca! ciekawe jakie są budżety poszczególnych załóg i jak to się ma do osiąganych wyników...

Odpowiedz

PAN, 20 kwietnia 2017, 21:02 3 -1

to teraz czas żeby do RSMP wrócił Maciek Oleksowicz ;) będzie fajna rywalizacja IC = AP ;)

Odpowiedz

filip, 24 kwietnia 2017, 9:09 1 0

szkoda, że nie chcieli zainwestować w..... lub wesprzeć jakiegoś "polskiego" młodego utalentowanego kierowcy....

Odpowiedz

rysiek, 25 kwietnia 2017, 9:38 1 0

Niech mu złożą auto z maks gira. to na pewno wygra :)

Odpowiedz