Stowarzyszenie Pro Moto

, 2 grudnia 2008, 0:00

Przełomowy moment dla polskiego rynku motorowerów i quadów. Powstało Stowarzyszenie Przedstawicieli Importerów Jednośladów i Czterokołowców w Polsce – „ProMoto”.

„Zaczęliśmy mówić jednym głosem. Bez względu na fakt, iż na co dzień stanowimy konkurencję – tym razem wspólny cel zjednoczył nas w słusznej sprawie” – tak na spotkaniu założycielskim podsumowali przełomowy moment zebrani przedstawiciele największych w Polsce firm importujących motorowery i quady.

W czwartek 13 listopada 2008 niedaleko Częstochowy odbyło się spotkanie inauguracyjne „ProMoto” Stowarzyszenia Przedstawicieli Importerów Jednośladów i Czterokołowców. Podczas obrad 17 członków założycieli wybrało siedmioosobowy zarząd, przegłosowało statut organizacji oraz podjęło inne niezbędne uchwały.

Prezesem „ProMoto” został dyrektor marketingu Kingway Motor Poland Piotr Dusza, a wiceprezesem dyrektor Zipp”a Robert Żarkowski.

– Członkowie założyciele uznali, że nadszedł ten właśnie moment, aby powołać do życia Stowarzyszenie, które będzie mogło pomóc w procedowaniu zmian legislacyjnych. Dotyczy to przede wszystkim formy oraz terminu wprowadzenia nowych praw jazdy na motorowery, uświadamiania młodych ludzi w tematyce bezpieczeństwa na drodze, oraz krzewienia kultury jazdy i zachowań w ruchu drogowym.” – tak pokrótce scharakteryzował cel założenia Stowarzyszenia jego Prezes Piotr Dusza z Firmy Kingway Motor Poland.

Obecnie do głównych celów stowarzyszenia należą m. in: budowanie świadomości bezpieczeństwa na drogach, dbanie o interesy zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego poruszających się na motorowerach, motocyklach oraz czterokołowcach. Działania Stowarzyszenia mają pomóc w dialogu pomiędzy użytkownikami pojazdów jedno i dwukołowych, a rządem i wszystkimi organizacjami pozarządowymi.

Założycielami Stowarzyszenia są przedstawiciele: Zippa, Kingway Motor Poland, Kymco, Skan, Polonia Cup

Założyciele „Pro Moto” podkreślają, że Stowarzyszenie ma charakter otwarty i chętnie zapraszają do niego innych importerów oraz firmy związane z branżą jednośladów i czterokołowców!

W obecnej chwili Stowarzyszenie jest juz w trakcie rejestracji w sądzie oraz przygotowuje szczegółowe informacje o swoich celach na stronie www.pro-moto.org która niebawem pojawi się w Internecie.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 3 grudnia 2008, 0:00 0 0

Wreszcie powstał organizacja, która może zapanuje nad bałagan jaki rozpętał się ostatnio. Chodzi o proponowane przepisy dotyczące wprowazdenie prawa na quady.

Odpowiedz

Anonim, 3 grudnia 2008, 0:00 0 0

Trudna i dluga droga Was czeka, ale powodzenia

Odpowiedz